Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jak se točí FIMFÁRUM

2008-12-29 10:08

od 11. 12. 2008 do 15. 2. 2009 
Novoměstská radnice

Otevřeno je od úterka do neděle od 10 do 18 hodin.
Přes Vánoční svátky bude zavřeno 24. a 31. prosince 2008 a v pondělky taky.
Na Nový rok otevřeme od 14 hodin.

Vstupné:
základní 50,- Kč
snížené 30,- Kč
rodinné 100,- Kč (2 dospělí a 2 děti / 1 dospělí a 3 děti do 15 let) 10. prosince byla v prostorách Novoměstské radnice v Praze slavnostně zahájena výstava loutek, rekvizit, dekorací a dalších zajímavostí souvisejících s natáčením animovaných filmů na motivy pohádek Jana Wericha Fimfárum.

Návštěvník se seznámí nejen s technickými návrhy, které vzniku loutky předcházejí, pozná i jak vznikají některé trikové záběry s pomocí klíčovacího pozadí, ale také si bude moci vyzkoušet, jak se dnes s pomocí počítače natáčí klasické animované filmy metodou tradiční pookénkové animace. V rámci výstavy jsou totiž připravovány animátorské dílny pro školy a organizované skupinky zájemců, ve kterých pod vedením animátorů Fimfára poznají nejen různé animační techniky, ale budou si moci i v krátkosti možnosti animace vyzkoušet.

Záměrem autorů výstavy je přiblížit tradiční formu loutkové animace, která je pro českou animovanou tvorbu charakteristická. Chceme zároveň ukázat kolik práce a zručnosti se za výrobou animovaného filmu skrývá i to, že v Čechách stále ještě existuje okruh lidí, kteří tyto znalosti ovládají.

Na výstavě budou k vidění i loutky a scény z nového animovaného filmu „Fimfárum - do třetice všeho dobrého“. Konkrétně z nové pohádky „O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny“, kterou v současnosti dokončila režisérka Vlasta Pospíšilová. Další dvě pohádky momentálně připravují mladí režiséři Kristina Dufková a David Súkup. Film by měl vstoupit do českých kin v roce 2010 a završit tak filmovou fimfárovskou trilogii.

Na výstavě je možné zakoupit výše zmíněné filmy a další tituly na DVD vydavatelství Země pohádek, knihu Fimfárum Jana Wericha nakladatelství Albatros a audio nahrávky pohádek vydavatelství Supraphon.

Podívejte se také na www.fimfarum.cz  

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>