Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JAK JSEM SE ZTRATIL aneb MALÁ VÁNOČNĺ POVĺDKA

2007-11-19 20:00

Ludvík Aškenazy - Jan Borna
Režie J. Borna - Hudební aranžmá a nastudování M. Potoček, J. Vondráček - Scéna M. Zákostelecký - Kostýmy Z. Krejzková

Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože příliš nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, netýkavou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo (vlastně sklad jedné hospody na Václavském náměstí), ale hlavně se seznámil s pošťákem Klementem a jeho kobylou Karlíčkem. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal, včetně snové Andersenovy Holčičky se sirkami... Autor úpravy a režisér Jan Borna dal příběhu formu divadelní revue a doslova ji prošpikoval naživo hranými hity let šedesátých.
Na festivalu Mateřinka 01 v Liberci získal Pavel Tesař hlavní cenu, Zuzana Krejzková za kostýmy získala Cenu primátora města Liberce. V nominacích na Cenu Alfréda Radoka za rok 2000 obsadila inscenace druhé místo, Pavel Tesař byl druhý v kategorii nejlepší mužský herecký výkon roku, druhé místo získal i Marek Zákostelecký za scénu, za kostýmy byla nominována Zuzana Krejzková, za scénickou hudbu Jan Vondráček a Milan Potoček. Režisér Jan Borna byl jedním z pětice nominovaných na světovou Cenu čestných prezidentů ASSITEJ (Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež) a za svůj přínos divadlu pro děti a mládež získal výroční cenu českého střediska ASSITEJ.

Pavel Tesař - Pavel, Jan Vondráček - Muž s kaprem, Policajt aj., Peter Varga - Lampář aj., Čeněk Koliáš - Karlička aj., Martin Veliký - Ďábel, Policajt aj., Martin Matejka - Otec, Klement aj., Magdalena Zimová - Holčička se sirkami aj., Klára Sedláčková-Oltová - Holčička se sirkami aj., Ivana Lokajová - Matka aj., Milan Potoček - Čert aj.,
P. Tesař, J. Vondráček, P. Varga, Č. Koliáš, M. Veliký, M. Matejka, M. Zimová / K. Sedláčková, I. Lokajová / I. Milbachová, M. Potoček, T. Rejholec / M. Mareš, P. Kučera a K. Jirčíková.

Datum premiéry: 26.2.2000
Délka představení: 105 min.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>