Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ITCA 2008 - komentovaná prohlídka

2008-04-14 01:59

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KE KRÁTKODOBÝM VÝSTAVÁM

Komentovaná prohlídka vás seznámí s aktuální výstavou.

Délka: 30–60 min. / Cena: zdarma k platné vstupence

Místo setkání: pokladny VP

21. 6. | 28. 6. SO 15.00 ITCA

-----------------------------------------

ITCA 2008
Mezinárodní trienále současného umění 2008
> 2. 6.—14. 9. 2008

prezident itca Milan Knížák
hlavní kurátor Tomáš Vlček

Pořádáním ITCA 2008 Národní galerie v Praze odkazuje na Mezinárodní bienále současného umění – IBCA 2005 a rovněž na První pražské bienále 2003.
Mezinárodní trienále současného umění, pořádané Národní galerií v Praze, je rozsáhlý mezinárodní projekt, zaměřený na umělecké tendence, které zůstávají stranou hlavního proudu současného výtvarného umění, manipulovaného finanční a politickou mocí a diktátem vládnoucích interpretací umění.
Téma trienále „Re-reading of the Future“ má za cíl zviditelnit a zpřístupnit ty tvůrčí tendence, které, přestože jsou důležité pro zachování multinacionálního a interkulturního diskursu, zůstávají v pozadí priorit současné společnosti.
Prezentace nejaktuálnějších tendencí současného umění v prostorech Národní galerie v Praze je výsledkem její spolupráce s prestižním mezinárodním týmem kurátorů z Velké Británie, Finska, České republiky, Německa, Itálie, Francie, Portugalska, Bulharské republiky atd.
Projekt Mobility – část projektů ITCA 2008 vytvoří satelitní výstavy v alternativních centrech a prostorech partnerských institucí – v Art Academy in Helsinki (Finsko), Perve Galeria (Portugalsko), Turlei Galery (Polsko) a National Museum of Bulgarian Art (Bulharsko).

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY NA OBJEDNÁVKU
Nabízíme výklady v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce.
Cena: základní v češtině 300 Kč/60 min./1 skupina (max. 25 osob); cizojazyčný výklad 1500 Kč/60 min./1 skupina (max. 25 osob)
Rezervace: dva týdny předem

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>