Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Isabela Grosseová : „S názvem“

2008-05-19 23:18

MeetFactory Gallery

Isabela Grosseová „S názvem“
vernisáž 22.5. od 19:00
výstava potrvá do 15.6.

Po výstavě Igora Korpaczewského připravila projekt pro prostor galerie MeetFactory Isabela Grosseová nazvaný „S názvem“. Výstava je sestavená ze tří samostatných, nicméně souvisejících prací.

Isabela Groseová o jednotlivých instalacích:

"S názvem"
je zvuková instalace inspirovaná názvy výstav, které proběhly ve státních galerích a muzeích umění v období od roku 1989 do dnes.
Jednotlivé názvy výstav jsou nahrané / reprodukované v alfabetickém pořadí a umožňují divákovi si pomyslné výstavy na základě vlastních asociací představit.

"Konfese"
Ve srovnání s určitým poetickým eskapismem – tedy v podstatě vyhýbáním se přímé konfrontaci s reálnou žitou situací - zbývajících dvou projektů je projekt nazvaný "Konfese" o poznání přízemnějším popisem každodennosti a ekonomiky. Na prostoru 75 m2 se konfrontují dva způsoby vnímání reality a ztotožnění s politickými systémy. Část dohasínajících principů z komunismu, které, jak se zdá, už nemohou být samozřejmou součástí ekonomických vztahů dneška.

"Odstředivé otáčení Rotace Neschopnost pojmout Centrifugální Kolaps z periferie"
V této instalaci jsou prezentované sochařským způsobem vytvořené objekty. Vynikly prací na keramickém kruhovém otáčivém stole a reprezentují svou formou selhání své základní fukce - a to být schopné v sobě udržet obsah. Tuto instalaci je možné vidět jen pomocí přenosného zdroje světla. Divák je tak donucen spoluučinkovat, čímž je zároveň umožněno zviditelnit další rozměr potenciálu instalace v artikulaci viděného a v ilustraci možných limitů záběru. Je možné tuto práci chápat v souvislosti s lingvistickou esencí výstav obsaženou v jejich názvech, a ilustrací prohry ve snaze o inkluzi v širším společenském měřítku v „Konfesi“.

kontakt: gallery@meetfactory.cz

www.meetfactory.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>