Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Impro Night: Divadlo DEMAGO - Domácí, hosté, násilí

2007-06-11 19:42

IMPRO NIGHT // Divadlo Demago: Domácí, hosté, násilí

10.2.2008 - 10.2.2008, Velký sál, Divadlo

ceny: K sezení - předprodej 150,- / v den konání akce 150,- Kč

zlevněné vstupné - studentské: K sezení - předprodej 100,- / v den konání akce 100,- Kč 

--------------------------------------------
Improvizovaný pohádkový příběh o dvanácti stezích, jelitech bez krup a prořízlé krkovici

Pro přípravu takové zabijačkové lahůdky postačí tři základní ingredience, charakteristické pro tvorbu Divadla Demago: experimentální herectví, hudba a světla – to vše řádně prohnětené improvizačními postupy a okořeněné pokřivenými charaktery, promarněnými osudy a nečekanými rozuzleními. Výsledkem je strhující improvizované divadlo se špičkovými výkony a umělým krvácením.

Práce Jiřího Maryšky na scéně nemá hluchých míst ani mezer. Jako správný improvizátor reaguje vždy a na všechno. Vychází přitom z kořenů japonského divadla (kabuki, nó, bunraku), které mu zprostředkoval známý japonský divadelník a učitel Nori Sawa. Operuje s karikaturou a na jevišti dává impulsy k setkávání postav, které by se jinde ani setkat nemohly. Momentálně studuje na KALD DAMU a je iniciátorem Divadla Demago.

Divadlo Demago vzniklo v roce 2001 a od té doby se zúčastnilo nejrůznějších divadelních festivalů a vytvořilo četná představení. V Paláci Akropolis vystupuje pravidelně od roku 2006. Jeho cílem je podněcovat divákovu fantazii a zobrazovat zdánlivě všední, každodenní život s těmi nejnemožnějšími a nejnepravděpodobnějšími situacemi a vztahy. Teď a tady, před očima diváků, vznikají nové světy, které nám jsou v něčem přece tak blízké a známé.

Hrají: J. Maryško, hudba: H. Witanto, světla: J. Morávek

www.demagotheatre.org

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>