Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

impro#13

2007-06-11 19:42

impro#13 Tetuzi Akiyama (jap) / Toshimaru Nakamura (jap) / Ivan Palacký (cz)

Hudba (NoLab)

V rámci třináctého dílu hudebně improvizačního cyklu impro v NoD vystoupí mezinárodní trio Tetuzi Akiyama (jap), Toshimaru Nakamura (jap) a Ivan Palacký (cz). Unikátní spojení tří významných osobností světové improvizační scény v české premiéře v NoD. Očekávejte nevšední propojení Akiyamových noisových variaci na country a blues s radikální minimalistickou elektronikou Nakamury a subtilní ruchovou improvizací Palackého.

--------------------

Tetuzi Akiyama je experimentujícím kytaristou, violistou a hráčem na elektroniku a DIY nástroje, jehož výrazové rozpětí sahá od volné improvizace přes akustickou hru až k noise. Po předchozích zkušenostech v souborech Madhar (1987) a Hikyo String Quintet (1994) vydal Akiyama první sólové album Relator v roce 2001. Směs country a blues, ve které melodický a atmosferický způsob hraní doplňuje preparací kytary rodinným samurajským mečem, gramofony a elektronikou, vynesla dosud devět sólových alb, přičemž poslední z nich, Pre-Existence (2005), bývá přirovnáváno k Ballads Dereka Baileyho. V současné době Akiyama hraje v improvizačním duu Sutekina Tea Time s Takashi Matsuokou a v triu Mongoose (Sugimoto a Utah Kawasaki), příležitostně vystupuje s Toshi Nakamurou a s kytarovou skupinou Keiiji Haina Nijiumu.

www:
http://www.japanimprov.com/takiyama
http://www.dustedmagazine.com/reviews/2484
http://www.gul3.se/TetuziAkiyama.htm

audio:
http://www.last.fm/music/Tetuzi+Akiyama

video:
http://youtube.com/watch?v=sx7fVorDy8k

Toshimaru Nakamura se vrací do NoD po skvělém duu s Billy Roisz v roce 2006. Hráč na “no-input mixing board” využívá téměř výhradně zvuky mixážního pultu, jehož výstupy míří opět do vstupů a osobitá elektronická hudba vzniká pouze uvnitř přístroje. Nakamura ovládá pomocí zcela minimálního nástroje pozoruhodné zvukové barvy a rytmické textury, je však i výrazným spoluhráčem řady předních improvizátorů. Jeho plodné spolupráce zahrnují společné nahrávky s Keithem Rowem, ErikemM, Otomou Yoshihide, SachikoM, Andreou Neuman a mnohými dalšími.

www:
http://www.japanimprov.com/tnakamura
http://www.furious.com/PERFECT/toshimarunakamura.html

audio:
http://www.last.fm/music/Toshimaru+Nakamura

video:
http://youtube.com/watch?v=Tl8IMc-8-N8
http://youtube.com/watch?v=eia_A523Z1Q

Ivan Palacký hrál v osmdesátých a na začátku devadesátých let v různých českých skupinách, mj. Sledě, živé sledě s Jennifer DeFelice. V současnosti je jednou polovinou audiovizuálního improvizačního dua Koberce, záclony (s Filipem Cenkem). Od roku 2002 se věnuje volné improvizaci a rád se zúčastňuje krátkodobých projektů (spolupráce s duem Cremaster, Ruth Barberán a Margaridou Garcia, Willem Guthriem, Andreou Neumann, Musikou Generou ad.), stejně jako rád hraje sám. Od roku 2005 se jeho zálibou stalo „dolování“ zvuků z amplifikovaného jednolůžkového pletacího stroje Dopleta 160. Jako Koberce, záclony v současnosti vystupuje s nový program H2Oise vycházejícím z terénních nahrávek vody a amplifikovaných objektů.

www:
http://palacky.org
http://carpetscurtains.fiume.cz

vstup 100,- Kč - předprodej TICKETSTREAM nebo Infocentrum Roxy

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>