Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

IamX

2008-10-02 09:46

Článek a ukázky najdete tady

Některé hudebníky znáte jen podle jejich produkce, ale na pódiu jsou nenápadní jako myšky. To rozhodně neplatí pro projekt IAMX z Berlína, jehož vystoupení jsou vždy plnohodnotným hudebním i vizuálním zážitkem. V centru celého dění stojí Chris Corner známý z kapely Sneaker Pimps. Jeho směs dramatického synth-rocku, temného popu a chytře vystavěné nezávislé taneční hudby je vřele přijímána po celé Evropě – Chris už vystupoval po boku Placebo, Franz Ferdinand či The Cardigans, v Americe měl vyprodáno od New Yorku po Los Angeles a jistě si sami pamatujete i několik jeho úspěšných vystoupení v naší zemi.

IAMX zní jako elektro glam-rockový soundtrack pro animované podivnosti Jana Švankmajera, jako nepostihnutelný mix mezi sexualitou Prince a chladnou úctyhodností kapely Roxy Music. V hudbě IAMX se Chrisovy erotické vokály proplétají s hudbou, která je divoká, přesto jasně pod kontrolou. Jeho album The Alternative není ničím jiným než právě poutavou alternativou k nudné pop music, kterou slyšíte z rádia. Najdete na něm jak dramatický valčík s filmově rozmáchlou atmosférou („President“), tak perkusivní sexem nabité zvrácenosti („Negative Sex“) či chytlavý syntezátorový pop („Spit it out“). Anglický deník The Guardian desku dokonce nazval „elegantní moderní verzí desky Pretty Hate Machine od Nine Inch Nails.“

To vše se samo sebou posouvá ještě dál během bouřlivě přijímaných koncertů. Když Chris vtrhl se svou neodolatelnou show na pódium slavného amerického festivalu SxSW, časopis Hits Magazine nemohl než komentovat, že se „všichni shodli na tom, že IAMX odehráli hvězdnou show.“ My jsme jeho dekadentní vystoupení viděli jak na předních festivalech, tak v intimitě nejlepších klubů. Pokud jste ještě nezažili svůdnou živelnost IAMX, budete mít šanci to napravit 14. prosince, kdy se Chris se svými spoluhráči vrátí do pražského klubu Roxy.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>