Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hudba Pražského hradu : Umělecké setkání japonských mnichů školy Tendai a Scholy Gregoriany Pragensis

2007-06-11 19:42

Hudba Pražského hradu

26.6., 19:30, Románské sklepení – Blízké hlasy z dáli - Schola Gregoriana Pragensis a mniši školy Tendai

Umělecké setkání japonských mnichů školy Tendai a Scholy Gregoriany Pragensis

Setkání mnichů školy Tendai a známého souboru Schola Gregoriana Pragensis vytváří dialog dvou duchovních kultur na základě hudebního repertoáru buddhistické a křesťanské tradice. Cílem koncertu není jen ukázat zajímavé kontrasty v hudebním výrazu, ale i představit určité analogické prvky, které existují mezi oběma tradicemi. V přednesu posvátných textů lze vždy najít paralely, a také interpretační princip střídání sólistů a sboru překračuje hranice konfesních repertoárů.

www.kulturanahrade.cz

---------------------------------

Hudba Pražského hradu

Cyklus koncertů Hudba Pražského hradu je pokračováním předešlých tří ročníků. V průběhu loňského roku byla znatelná vzestupná tendence návštěvnosti – je patrné, že se cyklus Hudba Pražského hradu dostává do povědomí pražské kulturní veřejnosti. Dramaturgie letošního ročníku chce na tento trend navázat ještě kvalitnějším a posluchačsky přístupnějším programem. Koncerty se vedle tradičních prostor Španělského a Rothmayerova sálu, Míčovny a Baziliky sv. Jiří konají i na méně obvyklých místech jako je Rožmberský sál či Románské sklepení.

Jednotící idea cyklu je v orientaci na tzv. starou hudbu, která konvenuje s historickým prostředím Pražského hradu. Z Archivu Pražského hradu také dramaturgie částečně čerpá – konkrétně program únorového a dubnového koncertu nabízí několik novodobých premiér. Koncertem s multikulturním přesahem bude projekt japonských mnichů školy Tendai a souboru Schola Gregoriana Pragensis Blízké hlasy z dáli. Oproti dřívějším ročníkům jsou zde také čtyři koncerty realizovány s účastí zahraničních interpretů.

Vedle linie, která se zaměřuje na historickou hudbu, je dramaturgie cyklu postavená také na vystoupeních velkých osobností české interpretační scény jako je Václav Hudeček či Ivan Moravec. Cyklus vyvrcholí exkluzivním koncertem světové hvězdy Magdaleny Kožené.

Začátky koncertů jsou vždy v 19.30. Koncerty jsou s přestávkou.


Přehled následujících koncertů

09.09. - Rudolfova galerie - Hudba na habsburském dvoře. Karel VI. v Praze, Neapoli a Barceloně; La Real Cámera
14.10. - Rothmayerův sál - Klavírní recitál, Ivan Moravec
12.11. - Španělský sál - Magdalena Kožená a Malcolm Martineau

Plné vstupné: 280,- Kč
Studentské vstupné: 150,- Kč

Vstupenky na koncert platí i jako vstupenky na libovolnou výstavu v areálu Pražského hradu osm dní od data konání koncertu (netýká se stálých expozic: Obrazárna Pražského hradu, Příběh Pražského hradu).

Termín zahájení prodeje vstupenek na koncert Magdaleny Kožené je 14. 4. 2008. !!!


PRODEJ VSTUPENEK:
- V Informačním středisku na II. nádvoří Pražského hradu, Tel. 224 372 415 , 224 372 419
- Bohemia Ticket, Malé náměstí 13, Praha 1, tel. 224 227 832 ; Na Příkopě 16, Praha 1. Tel. 224 215 031 , order@bohemiaticket.cz.
- V síti Ticketstream včetně všech hypermarketů Globus a cestovních kanceláří Čedok a Firo tour a knihkupectví Kanzelsberger. Tel. 224 263 049 , www.ticketstream.cz , ticket@ticketstream.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>