Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hudba Pražského hradu: Petr Wagner a Ensemble Tourbillon

2007-06-11 19:42

Hudba Pražského hradu

13. 5.2008 v 19:30 - Rožmberský sál 

Perly z pražských, kroměřížských, vídeňských a berlínských archivů

Petr Wagner a Ensemble Tourbillon

Vstupné 280,- Kč

------------------------

PRODEJ VSTUPENEK:
Ve všech pokladnách Správy Pražského hradu, Tel. 224 372 435
Bohemia Ticket, Malé náměstí 13, Praha 1, tel. 224 227 832; Na Příkopě 16, Praha 1. Tel. 224 215 031, order@bohemiaticket.cz.
V síti Ticketstream - tel. 224 263 049, ticket@ticketstream.cz, cestovních kanceláří Čedok a Firo tour včetně všech hypermarketů Globus.

Bližší informace www.kulturanahrade.cz
------------------------------------------------------

www.petrwagner.com

ENSEMBLE TOURBILLON vznikl v roce 1998 z iniciativy českého hráče na violu da gamba Petra Wagnera . Soubor tvoří mezinárodně uznávaní hudebníci z celé Evropy, kteří jsou vynikajícími komorními hráči a léta se věnují historicky poučené interpretaci především barokního a raně klasicistního repertoáru.

Svým mezinárodním složením Ensemble Tourbillon reprezentuje evropskou interpretační tradici staré hudby, která ve spojení s hlubokou znalostí repertoáru a přirozenou muzikálností propůjčuje souboru nezaměnitelný styl, jež se vyznačuje zvukovou barevností a technickou virtuozitou.

Ensemble Tourbillon se pod vedením Petra Wagnera věnuje interpretaci české, francouzské, německé, anglické a italské hudby 17. až raného 19. století (C. F. Abel, C. Ph. E. Bach). Velikost souboru se pohybuje od čtyř hráčů (2 barokní housle, viola da gamba, theorba či cembalo) až po velké vokálně instrumentální obsazení, které umožňuje provádět významná vokální díla světského i duchovního charakteru.

Ensemble Tourbillon pravidelně koncertuje doma i v zahraničí. Patří mezi stálé hosty mezinárodních festivalů Mitte Europa (Německo), festivalů staré hudby v Pärnu a Talinu (Estonsko), maďarské Soproni a polské Vratislavi. V Čechách soubor v čele s Petrem Wagnerem účinkoval např. v cyklech staré hudby Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Národní galerie a na mezinárodních festivalech Struny podzimu, Svatováclavských slavnostech a Haydnových slavnostech. Pravidelně se vrací na Festival staré hudby v Českém Krumlově.

15. února 2004 vystoupil Ensemble Tourbillon pod vedením Petra Wagnera jako jediný český soubor v programu „Speciálního dne Euroradia“ k 300. výročí úmrtí Marca-Antoina Charpentiera, který přenášel Český rozhlas a rozhlasové stanice EBU po celé Evropě.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>