Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

HRAČKY NAŠÍ KAČKY

2009-02-21 12:59

doprovodná výstava výstavního projektu Republika

Prostor: Národní muzeum, Václavské nám. , přízemí - chodba vlevo

Pamětníci zavzpomínají na své dětství, mladší generace se seznámí s dětstvím svých rodičů a prarodičů.

Hračku - miniaturní svět dospělých pro děti - lze právem označit za jeden z významných fenoménů první poloviny 20. století. Zatímco panenky se oblékaly podle vzoru dobové módy, chlapci prostřednictvím hraček sledovali technický pokrok. Proto je i výstava rozdělena na dvě části, na svět “klučičích” a na svět “holčičích” her.

Vystaveny jsou typické hračky první poloviny 20. století: pro dívky panenky s porcelánovými hlavičkami, tzv. pokojíčky, nádobíčko apod., pro chlapce sádroví vojáčci, vláček Merklin, autíčka a motocykly Schuco, stavebnice Merkur. Nechybí ani typické hračky jako káča, dřevěné hračky určené k tahání na kolečkách, ale i leporela, karty, vystřihovánky či didaktické hry.

Dětský svět je doplněn o dobové reklamy na dětské pochutiny jako čokoládu, bonbóny a mléko, ale i o ukázky dětské módy z módních časopisů, reklamní pohádky, fotografie apod. Výstava tak představí svět dětí, které vyrůstaly v podmínkách meziválečného Československa, jemuž je věnován projekt “Republika.”

Výstava je koncipována jako doprovodná výstava současného projektu Republika a vznikla ve spolupráci Národního muzea a Vojenského historického ústavu Praha.

Výstava vznikla ve spolupráci s Městskou částí Praha 1.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>