Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FreeZone : hooKERS

2008-05-24 03:06

„FreeZone“ : hooKERS (koncert k 13.výročí úmrtí G.G.Allina)

special guests: YZ, YUMIKO (Autopilote, Papaya Paranoia)

DJ ŽANETA

začátek 20.30

vstup zdarma/free entrance!!!

----------------------------------------

hooKERS - www.freemusic.cz/hookers

Žánr: avantgarde hard core
Datum vzniku: 1991

Složení:
Barney - drums
Michael Kyselka - voc
DJ Murphy - bass, voc
marexvoboda - guitar, voc

Story:
V Americe se v minulém století začal projevovat anarchistický rocker G.G. Allin. Původem z New Hampshire (tedy rozhodně ne Kaliforňan), pohyboval se již od osmdesátých let napříč státy orla a to stylem Greyhound Bus (šedivý pes). Přijel, v klubu na něj čekal basák, bubeník a kytarista, kteří znali jeho písně. Tak koncertoval třináct let. Zde se nabízí připomínka, že zvířetem uctívaným Charlesem Mansonem, rovněž hudebníkem, byl kojot.

Kolem roku 1990 hrál G.G. v Atlantě v baru s kreolskou kuchyní Wreck Room a k tamnějšímu koncertu dostal nabídku od kapely hooKERS, že vzniknou, otevřou pro něj dveře večera spolu se skupinou Diary Queen Empire, a pak zase zaniknou. Mr. Allin nabídku přijal, možná proto, že jej pouhý stín osudu rozdělil od kulky, kterou mohl zpěvákovi hooKERS Michaelu Kyselkovi, prohnat hlavou několik let před tím v kubánské čtvrti Ybor City ve městě Tampa. Ale to bychom trochu zabíhali.

První koncert proběhl v pohodě, podílela se na něm Cherry Snow (ON zemřel asi pět let poté následkem AIDS, ale byla to ONA, kdo vytvořil slávu černocha jménem RU PAUL) od Impotent Sea Snakes, zpěvák málem zešílel bolestí. G.G. mu na památku vyryl kříž do ramene a asi rok na to si v hospodě Little Five Points dali pivo a jsou přáteli ever since. hooKERS se nerozpadli, ale zahráli ještě několikrát, třeba s kapelou Leaving Trains, od jejíhož zpěváka (prvního manžela Courtney Love Falling Jamese) se jim dostalo ocenění arguably nejlepší americké kapely v magazínu Flipside a od té doby kapela hraje víceméně pro radost.

Prvním kytaristou byl Keith, Fletcher bubnoval (oba z kapely King Kill) a Ray hrál na basu (před ním Danny Zook). Potom se v souboru vystřídalo přes třicet duší, kytarista Robin Finck pomohl s akordy k písni Delilah (text složil zpěvák ISS Thirteen), ale pak odešel k Nine Inch Nails.

Kdoví zda-li to nebyl jeden z důvodů pro zpěváka vrátit se do Čech, kde časem potkal Šmityho (Roe Deer) a ten našel kytaristu Igora Pokorného, takže hooKERS (nejstarší na Zemi) mohli pokračovat i doma a nahrát několik věcí ve studiu. Za bubny pak dlouho vydržel Faker, ale krátce po příchodu Marase se za nimi usazuje Barney. Na basu dnes hraje DJ Murphy a různé vokalistky, toho času Martina a Jana z Rock Café, zpívají žalm ve skladbě Ubohá Panna Marie. Záda řeže Dominika a Terezie.

Tohoto partu se zhostila svého času i Lenka Dusilová, kdy za bubny hovořil Stěpán Smetáček, intermezzí bylo jako máku v květu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>