Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hodiny ze sbírek Pražského hradu

2008-05-21 20:28

Císařská konírna

Hodiny ze sbírek Pražského hradu
27.6. - 28.9.2008

Již druhá výstava ze zajímavého a veřejnosti neznámého mobiliáře Pražského hradu je připravena Oddělením uměleckých sbírek Správy Pražského hradu. Tentokrát se zaměří na nejen krásnou, ale i – z hlediska své funkce - velmi potřebnou kolekci Hradních hodin a nechá návštěvníka nahlédnout do umělecky i technicky zajímavých strojů a strojků měření času. Návštěvník bude mít možnost spatřit na jednom místě hodiny z reprezentačních prostorů, pracoven, obytných místností i depozitářů Pražského hradu a zámku Lány.
V roce 2008 bylo na 75 hodin ze Sbírek Pražského hradu nákladně očištěno, konzervováno a restaurováno. Deset restaurátorů odvedlo během pěti měsíců práci s cílem navrátit hodinám původní vzhled a funkci - byly obnoveny všechny skříně, skříňky, hodinové a hudební strojky i mechanismy. Celkem je na výstavě prezentováno 103 hodin a jejich součástí a 23 interiérových doplňků. Vystavené hodiny je možné, díky náročnému restaurování, i slyšet – tikot, odbíjení a melodie hudebních strojků k starým hodinám neodmyslitelně patří.
Výstava, konající se pod záštitou manželky prezidenta republiky Ing. Livie Klausové, veřejnosti představí v úplnosti jeden z doposud nevystavených fondů Sbírek Pražského hradu.

Komentované prohlídky
výstavy s kurátorem Mgr. Jaroslavem Sojkou (k platné vstupence):
sobota 6. září 2008 v 15:00 Císařská konírna
středa 10. září 2008 v 17:00 Císařská konírna


Otevřeno denně 10-18 hod.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>