Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Koncert - Hm...

2007-06-11 19:42

HM...

Hm… Spojují odkaz starého Semaforu, hudební hravost a eleganci bratří Ebenů s patinou starého prvorepublikového jazzu.

Již od roku 1994 brázdí hudební vody originální pražské muzikantské seskupení, které si říká Hm… V současné době ho tvoří čtyři muzikanti, místně i časově pocházející ze stejného vrhu jako Tata Bojs, nekonečně hraví a vynalézaví, hudebně uhnízdění někde mezi folkem a nevšedním rockovým písničkářstvím. Jejich hudba spojuje humor s poezií, rockový drive s akustickými i elektrickými nástroji, muzikantské charisma s pokorou a přirozeností. V repertoáru skupiny Hm... zaujímají od počátku přední místo zhudebnění klasici české poezie, např. Seifert, Orten, Wolker, Blatný, ale najdeme zde i překlady zahraničních básní např. od Apollinaire či Rimbauda. Jsou to vždy zhudebnění překvapivá, zhudebnění, která dávají poezii nový interpretační rozměr. Originální texty se často pohybují na hranici snových absurdních příběhů. Hm... v sobě spojují odkaz starého Semaforu, hudební hravost a eleganci bratří Ebenů s patinou starého prvorepublikového jazzu.


Hravá hudba a zhudebněná poezie. Kapela která své publikum miluje.

Hm......hrnec plný hudebních dobrot. Lehkost a hravost jejich hudby potěší milovníky jazzu, klasiky i rocku, literárně interesované zase jejich texty tvořené převážně zhudebněnou poezií.

Na koncertech pražské kapely Hm... se schází fandové snad všech hudebních žánrů, a z představení těchto mladíků odcházejí všichni bez rozdílu s úsměvem na rtech. A co že je tohoto prazvláštního jevu příčinnou? Je to přeci neobyčejná dávka úplně obyčejné radosti ze hraní, muzikantská přirozenost, a hlavně smysl pro humor, který je vždy inteligentní, nikdy však profesorský. Z kapely zkrátka vyzařuje jakási podivuhodná pozitivní energie, která je s to prostoupit jak protřelého metalistu, tak milovníka jazzu či klasiky.

(www.skupina.hm)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>