Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hlas Anne Frankové - DERNIÉRA !

2007-06-11 19:42

Multikulturní divadelní projekt, skládající se z verbálního i nonverbálního divadla. Základem je dramatizace Deníku Anne Frankové a vzpomínek obětí holocaustu. Konfrontace snů a nadějí v budoucnost třináctileté dívky s následnou děsivou smrtí v koncentračním táboře. Představení vznikalo individuální interpretací každého z herců. K navození jejich autentických pocitů slouží k tomuto účelu upravený hrací prostor a hudba Varhana Orchestroviče Bauera a hudební improvizace violoncellistky Hany Suchanové (členka SOČRu). 

Režie: Miřenka Čechová a Petr Boháč
Hrají: Miřenka Čechová, Jindřiška Křivánková, Václav Jelínek, Petr Reif, Radim Vizváry
Hudba: Varhan Orchestrovič Bauer
Hudební improvizace: Hana Suchanová
Scénografie: Ivanka Kanhauserová, Petra Vlachynská
Produkce: Ondřej Polák

Hlas Anne se dotýká strastí i radostí třináctileté holčičky donucené ukrývat se ve skrýši zadního traktu domu. Avšak v hlase deníku nezaznívá pouze Anne, ale veškeré problémy skrývaných – těch, kteří přežili i nepřežili. Život Anne nekončí na poslední stránce, ale v koncentračním táboře. Jenomže co víme o odsouzených, kteří byli donuceni žít svůj neživot? A co víme o neživotě umučených? Navzdory propastné prázdnotě se snažíme porozumět: skrze existenci těla, hledání identity, skrze na první pohled bezvýznamné detaily každodennosti. A právě v tomto „navzdory“ je možné zaslechnout hlasy, jež měly přestat existovat.

"Zcela jiným typem inscenace je projekt Hlas Anne Frankové, jehož premiéra se uskutečnila v netypickém syrovém prostoru NOD Roxy. Na jeho počátku stojí jako inspirátorka absolventka ALD a nonverbálního divadla HAMU Miřenka Čechová. Herečka a mimka se rozhodla experimentovat nejen s tématem (na koncepci se podílel Petr Boháč), ale také s formou – tedy propojováním verbálního a neverbálního projevu na scéně. Důležitou roli tu hraje – jako v předcházejícím projektu - také světelný design a hudební doprovod (původní hudba Varhana Orchestroviče Bauera, vedle reprodukované hudby přímo „nad scénou“ hraje na cello Hana Suchanová)."
Scena.cz / Jana Soprová 

TEATRO NOD

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>