Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

HICKORY PROJECT + MONOGRAM /Bluegrass

2008-03-03 00:47

HICKORY PROJECT + MONOGRAM

Bluegrassová kapela z USA - na turné po Evropě zahraje ve Mlejně. V roli hosta vystoupí sk. MONOGRAM. 

---------------------------
www.monogram.cz

MONOGRAM
..stěží najdeme český přízvuk a hrají tak dobře,jak se dá slyšet v kterémkoliv koutu USA
/Pete Wraith pro North West Bluegrass News Magazine/

Monogram je skupina hrající současný bluegrass s přesahem do jiných žánrů.Texty písní jsou v anglickém a českém jazyce. Kromě CD kompilací z českých a zahraničních festivalů nahrála tři alba MONOGRAM/1997/ ,SIESTA /2000/CESTOU ODYSSEA /2003/ Skupina pravidelně vystupuje na řadě festivalů a v hudebních klubech v Evropě a USA
-----------------------------

Hickory Project v České Republice

V únoru a březnu již potřetí zavítá do Evropy vynikající kapela Hickory Project. Někteří z vás určitě měli to potěšení je shlédnout na vlastní oči, buď v roce 2004 na EWOB v Holandsku, nebo vloni ve Francii, v La Roches sur Foron.

Co začalo náhodným experimentem, stalo se základem inovativnímu projektu. Dohromady se dalo pět vysoce talentovaných muzikantů, které kromě lásky k muzice poutá také pevné přátelství. Spojují tradiční, původní bluegrassový repertoár s progresivními prvky new acoustic, old-time a blues a jazzu. Velmi rychle se jim dostalo uznání amerického bluegrassového publika. A jako správní bluegrassoví velvyslanci si získávají srdce fanoušků po celém světě.
Jádrem kapely je Sue Cunningham, zpěvačka, čtyřnásobná vítězka Florida Bluegrass Fiddle Championship a snad nejlepší houslistka, se kterou jsem se kdy setkala. K muzice ji přivedl starší bratr Tom v útlém věku pěti let. Později jí věnoval desku od Vassara Clementse, který se stal záhy jejím velkým vzorem. Spolu pak založili kapelu Flying Cunninghams v Pittsburgu v Pennsylvanii. Následovaly floridské kapely Sout Octan String Band, kde strávila osm let svého života, a White Sand Panhandle Band. To jí pomohlo získat si respekt v celých Státech. Sue se také podílí na velké části kapelní tvorby. Krásně zpívá a je rozenou vůdčí osobností.

Anthony Hanningham, zpěvák a multiinstrumentalista, získal v roce 1999 titul National Mandolin Champion. Bluegrass začal hrát již jako čtyřletý. Jeho melodie tvoří značnou část repertoáru. Také on je hybnou osobností skupiny. Bohužel nedávno změnil zaměstnání a pracuje na velmi důležitém projektu. K jeho velkému zklamání nedostane dovolenou na to aby přijel do Evropy, ačkoliv se sem tolik těšil. Ale i to se někdy v životě stává... O svém velkém snu zahrát si před českým publikem si bude moci nechat pouze povídat od spoluhráčů. A jistě ho to mrzí víc než vás. Snad někdy příště...

Banjista a zpěvák David Cavage byl také členem mnoha skupin a jako své hlavní vlivy udává Tonyho Trischku, Alison Brown, Charlieho Parkera a Davise Milese. Nejmladší člen kapely Billy Gilmore z Floridy objevil banjo v sedmi letech, ale brzo přešel také na kytaru, mandolínu a housle. Prošel kapelami jako The Grass is Dead, Crazy Fingers, Fast Acoustic Band aj. Basista Steve Belcher se narodil v Anglii, ale vyrůstal v Pennsylvánii. Začínal na bicí a má zkrátka rytmus v těle. Společně s Anthonym zakládali skupinu Blue Merles, se kterou vyhráli jako nejlepší kapela na festivalu Winterhawk v roce 1997.

Máme se tedy na co těšit. Hickory Project budou hrát 1. března na soukromé akci a jediný oficiální koncert v Čechách se uskuteční 4. března v klubu Mlejn Stodůlky v Praze. Jako předkapela vystoupí skupina Monogram. Kapela vydala šest CD a jedno DVD, pod svou vlastni značkou Hickory Production. Více se o nich můžete dovědět na www.hickoryproject.com Kromě České Republiky vystoupí také ve Švýcarsku, Rakousku, Německu, Belgii a Dánsku.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>