Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Přijďte povzbudit zpocené běžce

2008-03-28 09:22

Při loňských maratonských závodech si nejvíc potlesku vysloužili ti úplně poslední běžci. Jazyk na vestě, mokří, jako by právě vylezli z vody, rudí a sípající, ještě běželi či aspoň šli, vůli nezlomenou. Běžecká sezóna začíná polovičním maratonem v sobotu od 12 hodin. Kromě tisíců běžců čeká na Pražany i desítka kapel.Uvnitř video a mapa závodu.
 I letos se jedna závodnice pokusí překonat vlastní rekord. „Chci pokořit svůj traťový rekord, to je můj cíl,“ vzkázala do Prahy keňská maratonská běžkyně Caroline Kwambai.  Už v roce 2006 zaběhla 1/2Marathon Praha v čase 1h 10’ 08” a stala se tak nejrychlejší ženou  pražského 1/2Marathon za celou dobu jeho konání.  
Cizí závodníci nejsou při pražských běžeckých závodech žádnou výjimkou. Loňského půlmaratónu se např. účastnilo 46 % zahraničních běžců a v rámci všech běžeckých závodů do Prahy zavítalo 71 různých národností. Někteří přijíždějí z tak vzdálených zemí jako jsou Austrálie, Japonsko či Kanada, ale zdaleka nejvíce je Italů.
Zajímavá čísla poskytují i statistiky o zaměstnání běžců. Drtivou převahou se maratonu účastní obchodní zástupci, hned za nimi jsou manažeři v závěsu s administrativními pracovníky. K nejméně zastoupeným profesím patří umělci, kteří se loni účastnili jen v počtu čtyřech závodníků. Potlesk si jistě zasloužili i dva maratónští opraváři a jeden pivovarnický sládek.
Letošní 1/2Marathon
Start, a hlavní stan hudební produkce jsou letos umístěny na náměstí Jana Palacha. Ve 12 hodin odsud vyběhnou jednotliví bežci i závodníci firemního maratonu, kteří si budou předávat štafetu na každém pátém kilometru. Trasa pak z větší části lemuje vltavské nábřeží (viz mapa níže). Nejvýhodnější postavení pro diváky bude u startu, který je také stanoven jako místo cíle. Příjemně může být i u tzv. music pointů, kde budou k povzbuzování závodníků vyhrávat hudební kapely (na mapě jsou vyznačeny jako notičky). Nejpestřejší hudební vystoupení ale chystají na Palachově náměstí, kde od 12:00 do 15:00 vystoupí Tam Tam Batucada, DJ Sláva Bloch, Štěpán Škorpil a další hudebníci.
Více o závodu a dopravních omezeních čtěte zde
Mapa závodu (klikněte pro zvětšení)

turban

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>