Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Help to pejskové fest

2007-12-12 22:52

„Help to pejskové fest" :
Rock Café, sobota 18.1.2007, start 17.30, vstupné 100,-
Kapely:
KEKEL, V.T.MARVIN, ZAKÁZANÝ OVOCE, NEŽFALEŠ, ÚKLIDOVÁ ČETA, KOHOUT PLAŠÍ SMRT

Jeden z důvodů, proč se mladá kapela rozhodne uspořádat benefiční festival ve prospěch nějaké nadace, je snaha dokázat, že i punková komunita oplývá vřelým vztahem ke zvířatům. A jak jinak či lépe tuto skutečnost dokázat? Když se Úklidová četa jakožto pořadatel rozhodovala, v čí prospěch tuto akci uspořádá, bez velkého přemýšlení padla volba právě na Nadaci Robin. Jeden z hlavních důvodů je, že je nad slunce jasnější, že vybrané peníze se dostanou tam, kde budou opravdu potřeba.
Nadaci Robin Zdeny Frýbové založila paní spisovatelka Zdena Frýbová v roce 1992 svým základním vkladem a od roku 1993 začala rozdělovat prostředky nadace několika zásadními směry, na nichž se dodnes nic nezměnilo.
Především jsou to útulky pro zvířata. O těch veřejnost dnes již dobře ví, není tedy třeba je rozvádět. Posílá jim přímo peníze. Naopak pomoc v podobě krmení pro psy a kočky poskytuje nadace několika desítkám miniútulků: rodinám nebo jednotlivcům, kteří navzdory tomu, že žijí ve velmi nuzných poměrech (většinou důchodci, ale též rodiny s malými dětmi), poskytli domov několika bezprizorním psům a kočkám a dobře se o ně starají. Financování jejich krmení jim však působí velké potíže. Do této podpory patří i několik osob, pro něž je velký problém živit i jednoho či dva psy, jichž se však nechtějí vzdát.
Pro tyto skupiny pořádá nadace několikrát do roka takzvané nadílky. Výhodně a s všemožnými slevami proběhne nákup většího množství kvalitního krmení pro psy a kočky a zmínění majitelé zvířat obdrží poukázky, v jaké ceně si krmení pro svoje zvířata mohou přímo u firmy vyzvednout. Hodnota poukázky je dána počtem držených zvířat, ale i jejich velikostí.
Řeknu-li, že tato pomoc je kapkou v moři skutečných potřeb, pak to mnohonásobně platí o skupině třetí, a to je krmení bezprizorních zvířat v terénu. Nejen ve městech, ale v posledních letech i na venkově explozivně narůstá počet toulavých koček a psů. Ideálním řešením by byl zajisté dobře organizovaný šetrný odchyt, kastrace a umístění v útulcích, ovšem ve státě, který se nepostará o snesitelnou životní úroveň a bezplatnou léčebnou péči ani lidem starým, nemocným a invalidním - od takového státu nelze čekat, že by jeho představitele zajímalo utrpení zvířat.
Na několika místech, kde se bezprizorní zvířata potulují, rozmísťuje nadace krmení. Zcela výjimečně i potraviny jiné - jako mléko, piškoty, špek apod.
Veškerou administrativní práci související s nadací si dělá paní Vrubová sama, aby měla absolutní jistotu, že nikde nedošlo k úniku jediné koruny, jíž by se někdo na úkor zvířat obohatil. Tím je současně dáno, že nadace nemá žádné výlohy se správou jejích záležitostí, ba dokonce ani výdaje na reklamu. Bankovní spojení nadace je č.ú.: 194313354/300.

-------------

Předprodej vstupenek do ROCK CAFÉ !
Předprodej na vybrané koncerty v Rock Café je v CD bazaru GUNG-HO, tel.:603 810 844
otevírací doba :
po/mon 10:00 - 17:00
út/tue 14:00 - 21:00
st/wed zavřeno
čt/thu 14:00 - 19:00
pá/fri 10:00 - 17:00
so/sat zavřeno
ne/sun zavřeno

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>