Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hana a Hana

2007-06-11 19:42

Hana a Hana

představení na motivy komiksu Miloše Čermáka (Reflex)

Známý komiks Hana a Hana, který pravidelně vychází v týdeníku Reflex, si získal velkou obec fanoušků. Dvě na první pohled „praštěné“ mladé slečny řeší své každodenní „starosti“, a přitom se stávají kultovní záležitostí. Tentokrát budou mít obě Hany k dispozici větší prostor než jen čtyři políčka a několik bublin, a tak nám o sobě možná prozradí něco navíc. Premiéra divadelní hry Hana a Hana bude uvedena 4. listopadu 2006 od 20:00 h v Paláci Akropolis.

Předlohu divadelního scénáře inspirovaného komiksem Hana a Hana napsal jeho autor Miloš Čermák. Ve hře kromě obou ženských postav vystupuje i jeho alter ego – Miloš. Tuto postavu ztvární Leoš Noha, herec Divadla Na Zábradlí a Činoherního studia Ústí nad Labem.

Režisérkou představení je talentovaná Tamara Pomoriški (Srbsko), studentka posledního ročníku režie na pražské DAMU. Pomoriški do představení vnáší svůj rukopis. Celý příběh zasadila do neurčitého prostředí současnosti, ve kterém jsme všichni ovlivňováni a manipulováni reklamou. Přes tento podtext je hra, ve které se prolíná skutečnost se sny a představami, vtipná a neztrácí svou původní lehkost.

Scénografka a kostýmní výtvarnice (Hana Roubíčková) pracuje s prvky, které vytvářejí hlavní rysu komiksu jako žánru. Děj zasadila do jednoduché kovové konstrukce-krychle, rozdělené do pomyslných komiksových políček. Kostýmy hereček vycházejí z výtvarné předlohy komiksu, jehož autorem je Miloš Gašparec (Slovensko). A tak na diváky budou čekat opravdové kopie kreslených Han.

Po představení proběhne autogramiáda nové knihy Hana a Hana: Nemachruj, ta holka je nakreslená! – anebo Únos z komiksu Hana a Hana (nakladatelství BB art) od Miloše Čermáka a Miloše Gašparce. Také obě dvě Hany budou připraveny věnovat zájemcům své podpisy.

Námět: Miloš Čermák, Miloš Gašparec

Scénář: Miloš Čermák

Režie: Tamara Pomoriški

Hrají: Helena Čechová, Miřenka Čechová, Anička Duchaňová, Leoš Noha

Scénografie, kostýmy: Hana Roubíčková

Hudba: Petr Blažek Texty písní: Anička Duchaňová

Produkce: Hana Kubáčková, Míša Pavlíková

Představení vzniká v rámci dVA – divadla v Paláci Akropolis

Představení vzniklo za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 3.

Vstupné 150,- Studenti, senioři, ZTP 100,- /předprodej v síti TicketPro

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>