Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

HAKUNA MATATA - Africký víkend Troji

2007-07-23 02:21

HAKUNA MATATA - Africký víkend Troji
10.8.2007 - 11.8.2007
Afrika v Oranžérii Trojského zámku

Hakuna Matata – Africké dny v Troji
Žádný problém s přednáškami, žhavými rytmy a malováním po lidských tělech

Hakuna matata znamená ve volném překladu žádný problém. Žádný problém by tedy neměl být v pátek 10. a sobotu 11. srpna v Botanické zahradě hl. města Prahy, kdy jsou na pořadu Africké dny v Troji.

Program:
• pátek 10.8.
15 hod: BARVY KŮŽE - malování po lidských tělech
17 hod: TAJEMNÁ AFRIKA – přednáška Hany Waiserové
• sobota 11.8.
13 hod BARVY KŮŽE- malování po lidských tělech
13 hod AFRICA MOTTO - žhavé rytmy srdce Afriky, džembe z Konga
15 hod GOSPEL ČERNÉ AFRIKY
16 hod KEŇA, TANZÁNIE, UGANDA, ZANZIBAR – přednáška Darjou Milošové
17 hod HORY AFRIKY – přednáška Rudy Švaříčka

Dvoudenní akce, která vznikla díky spolupráci s cestovatelem Rudou Švaříčkem z CK Livingstone, by měla být třešničkou na dortu. Tím dortem je výstava Kouzla východní Afriky (ze stejné autorské dílny) probíhající ve výstavním sále na venkovní expozici – areál Jih do 31. srpna 2007. Na ní vedle 30 fotografií tajemných koutů východní Afriky a jejich obyvatel nalezneme ebenové sošky, masajské šperky, terakotové kalíšky do rtů a uší, vyřezávaný kravský roh, hřeben, olejomalbu... Hakuna matata - Africké dny v Troji jsou vlastně jakýmsi vyznáním lásky, kterou Ruda Švaříček chová k východní části afrického kontinentu. Tam to podle jeho slov na celé čáře vyhrává Etiopie: „Na každé nové cestě obdivuji a objevuji nové etiopské tváře. Pokaždé zcela jiná Etiopie. Společné je jedno – největší africká láska.“

Další zajímavosti naleznete na www.botanicka.cz.

Botanická zahrada hl. města Prahy je v srpnu otevřena denně od 9 do 19 hodin, skleník Fata Morgana je každé pondělí z důvodu pravidelné údržby uzavřen.
Vstupné:
Venkovní expozice: dospělí 40 Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 20 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 100 Kč, doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor zdarma.
Společné vstupné (opravňuje vstup do skleníku Fata Morgana + venkovní expozice): dospělí 100 Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 50 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 250 Kč, zdarma doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>