Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

GROTESKA - De Facto Mimo

2007-06-11 19:42

De Facto Mimo Jihlava : GROTESKA [Martin Kolář ]

Nonverbální představení na motivy němých filmů Chaplinovy éry. Divák se setká s postavami uprchlého trestance, policisty, tuláka, a krásné dívky, které otec dohazuje toho "nejlepšího" ženicha. Příběh se neobejde bez situací typických pro filmové grotesky, ale zároveň se v něm objevují i nové prvky, které jsou vlastní autorovi tématu a zpracování.

režie Martin Kolář

hrají Kamila Neubauerová/ Barbora Jandová , Matin Káca Kacafírek, Martin Skřítek Kolář, Michal Šmidla Pokorný, Michal Šaman Kouba a Petr Kopl světla a zvuk Vojta Brtnický

www.dfm.wz.cz

De Facto Mimo
je občanské sdružení a studio, vzniklé z potřeby a přetlaku. Z potřeby divadelnické i jiné činnosti a přetlaku nápadů nejrůznějšího druhu. V okamžiku, kdy jsou stávající instituce již naplněny či vyčerpány, případně se ubírají k jakémusi mýtickému kýženému cíli větší či menší oklikou, je potřeba sáhnout do vlastních šuplíků a kapes, a vytvořit prostor k uskutečňování vlastních nápadů. Tak vzniklo studio De Facto Mimo. Místo nejen v Brněnské ulici č. 15, ale i v mozkovnách a srdcích jeho zosnovatelů.
Považovat DFM za prostor v Brněnské ulici je správné, ale nikoliv úplné. DFM je všude tam, kde jsou jeho zakladatelé a členové sdružení. Před DFM si nemůže být nikdo jist, zvlášť je-li šikovný, talentovaný a připadá si tak trochu mimo. Nikdo, pokud umí na něco hrát, píše, tančí, maluje, šije, truhlaří nebo má doma přebytečnou židli, nemůže počítat s tím, že zůstane DFM ušetřen.
DFM nechce být vázáno na jediný prostor, ale hodlá vycházet do ulic a hledat další prostory vhodné k provozování jak divadla, tak dalších činností.
De Facto Mimo vzniklo jako snaha o dění, o činnost, o vytváření událostí, na které se nezapomíná, přičemž logickou počáteční snahou je využít veškerých vlastních zdrojů a oslovit především myšlenkově spřízněné přátele a kolegy z blízkého okolí.
Z názvu De Facto Mimo je patrné, že studio se samo umístilo někam mimo čas a prostor, mimo centra a hlavní proudy, přičemž se ovšem nikdy nebude štítit sahat a z různých časů, prostorů a proudů si tu a tam něco vypůjčit. Kromě tohoto umístění ”opravdu mimo” je ze zkratky DFM patrné i další klíčové slovo: deformace. Tím si studio zajišťuje právo veškeré půjčené myšlenky a nápady deformovat k obrazu svému a přitvářet si tak svět, aby byl hezký k životu, čili aby se na něm něco pěkného a zajímavého dělo.
Pokud se Vám v hlavě od slova ”mimo” samovolně odvodí mimika, mimus, pantomima či mimézis, jste jako stvoření pro DFM.
Slovo ”Mimo” z názvu studia může být dokonce považováno za zcela samostatný svět, ve kterém naše studio existuje, a ve kterém je možné vše, do čeho se odhodláme pustit a co se nám přes nejrůznější úskalí podaří zrealizovat. ”De Facto” v názvu pak zaručuje, že ono ”Mimo” je míněno opravdu, a je svým způsobem skutečné.
A bude tím skutečnější, čím odhodlaněji se do jeho vytváření pustíme.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>