Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

GREGOR SAMSA

2008-12-15 22:33

GREGOR SAMSA (Brooklyn, Richmond, Chicago, USA – ambient, indie rock)

Gregor Samsa, jedna z kapel, která o sobě nekřičí do světa, kapela, která se nevnucuje, nejsou hype, přitom je jejich existence pro ambient/rock scénu tak podstatná. Tohle seskupení funguje už pár let. Původem z Richmondu, Virginie, nedávno přestěhovaní do Brooklynu. Jejich členové se ale měněj a jsou rozházení po celých Spojených státech.

Gregor Samsa mají na kontě dvě a půl velké desky a split album s populárními Red Sparowes. Mohlo by se zdát, že tyhle dvě kapely mají hodně společného, ale kromě náladotvornosti jsou úplně odlišní.

Jak je popsat? Velmi komorní, velmi slow tempo, mrazení v zádech, klávesy, viola, xilofón, nádhernej ženskej zpěv, šeptající mužskej vokál a hodně sporné bicí. Ambient, indie a hlavně nádherná hudba. Představ si sladkou (né přesládlou) indie rock kapelu, která experimentuje. Je ovlivněná ambientem 70. a 80. let. Nemůžu si pomoct, ale hrozně tam slyším experimentální vlivy Brian Eno nebo Cluster. Dávaj si na čas, nikam nespěchaj a tím skladby získávají na ceně. Jsou moudré, jsou na vlnách klidného moře, které se jako každé moře umí řádně rozbouřit.

První 12“ vyšel někdy v roce 2003. První regulerní LP se jmenuje 55:12 a v USA vyšlo na Kora records a o Evropskou edici se postarali Own Records z Luxemburska. Rok 2008 byl ve znamení zatím posledního a pořád aktuálního alba „Rest“, o jehož vydání se postarali tytéž labely jako o první desku.

V rámci jejich už druhého Evropské turné k aktuální desce „Rest“ zamíří tahle kapela taky do Prahy. Koncert je stanoven na Neděli 11. ledna 2009. Bude ukrutná zima a Gregor Samsa vás budou hřát svou tvorbou. Pokud jsi nikdy Gregor Samsa neslyšel a máš rád kapely jako Silver Mt. Zion, God Speed Your Black Emperor, Cluster, ambientní plochy Red Sparowes, nebo třeba i temnou Norah Jones, doporučuji je nepropásnout. Tak nebo tak, tahle kapela každopádně stojí za pozornost.

gregorsamsa.com
myspace.com/gregorsamsamyspace
ownrecords.com
thekorarecords.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>