Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

GRAPE /CZ

2007-06-11 19:42

Grape /CZ

GRAPE - "rhythm & groove", soul, funk

Minimalistické pojetí vlastních skladeb inspirovaných r'n'b, funkem, reggae, soulem, trip-hopem, blues a elektronikou...Autentické živé podání, energický groove, syrová kytara a podmanivý hlas zpěvačky. GRAPE tak bez nadsázky vytváří nový hudební žánr, který Vás zasáhne na tom nejcitlivějším místě.

Pavel Novák - basa
Hanka Říhová - zpěv
Marcel Flemr - kytara
Marian Petržela - bicí

"S vášní se nalaďte na bod G. Jemně vplujte a nechte se unášet lahodnou chutí našich bobulek. S citem rozkružte pánev, nebojte se roztodivných libozvuků a ukojte tak alespoň na chvíli svůj nenasytný chtíč...V roztouženém očekávání a vzrušující hudební poloze Vás láká hebké a voňavé hudební seskupení GRAPE."

http://www.grapesite.cz

Www: http://www.myspace.com/grapecz

Vstupné Popocafépetl: 80,- Kč

 
GRAPE hrají a zrají...
Kapela GRAPE byla založena na podzim roku 2005 "nerozlučnou uměleckou dvojicí". Kytarista Marcel Flemr a zpěvačka Hanka Říhová, kteří se už dříve sešli v bluesových kapelách Buddy Wonders (uspěli na mezinárodních bluesových festivalech Blues Alive, Rawa Mazovietska a vystoupili na ČT2 v pořadu Noc s Andělem), RT & The Misfits a Roadcasters. Prvotní idea vzniku hudebního projektu GRAPE byla, že už nechceme společně pokračovat po ortodoxní bluesové cestě, ale pouze z ní vycházet, přetvářet ji, míchat a jít tak napříč všemi možnými hudebními žánry. Cílem je vlastní směr - tedy nezaměnitelné písničky a texty, charakteristický zvuk a sbobodná tvorba živé hudby.
Dalšími nezaměnitelnými pomocníky na cestě jsou baskytarista Pavel Novák, který spolupůsobil i ve 2. a 3. z posledně jmenovaných formací a bubeník s pestrou hudební minulostí i současností Marian Petržela.
Čím déle GRAPE hrají, tím více zrají...
Členy kapely můžete vidět na pódiích také v jiných projektech - Hanka tančí se souborem západoafrické hudby a tance - TiDi TaDe. Marcel vede svůj Marcel Flemr Band, hraje v reggae kapele Mr.Cocoman & The Solid Vybez. Pavel doprovází kytaristu Romana Pokorného a Marian bubnuje s Bob Saint-Claire a Romanem Pokorným. Všichni také často vystupují s mnoha dalšími kapelami a interprety...

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>