Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Grafické kabinety - ITALSKÁ RENESANCE A MEZINÁRODNÍ MANÝRISMUS

2007-06-11 19:42

Mistrovská díla Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze II.
ITALSKÁ RENESANCE A MEZINÁRODNÍ MANÝRISMUS

červenec – září 2008


Ve druhém patře nedávno otevřeného Schwarzenberského paláce, uprostřed nové expozice českého barokního umění, získala Sbírka grafiky a kresby Národní galerie v Praze prozatím jediný reprezentativní výstavní prostor, grafický kabinet, v němž může veřejnosti formou krátkodobých přehlídek průběžně představovat rozličné kolekce vybrané ze svých nejstarších fondů až po umění 18. století.
V současné době je zde prezentován zcela exkluzivní soubor prací významných představitelů italské renesance a mezinárodního manýrismu, druhá část trojdílného cyklu představujícího mistrovská díla Sbírky grafiky a kresby, který byl připraven u příležitosti otevření nové stálé expozice Národní galerie v Praze.
Vedle bravurních kreseb renesančních a manýristických mistrů, Italů Francesca Salviatiho, Federica Zuccariho, Bernardina a Giulia Campiů, či rudolfínských umělců Bartholomea Sprangera, Hanse von Aachen a Pietera Stevense, jsou zde vystaveny i vzácné grafické listy: mědiryt z okruhu Mantegnovy školy, lepty Parmigianina
a Federica Barocciho, dvojportrét od Aegidia Sadelera či technicky brilantní chiaroscurový dřevořez z dílny jednoho z nejvýznamnějších představitelů manýristické grafiky Hendricka Goltzia.
Tento celý cyklus pak bude v říjnu završen kolekcí věnovanou nejvzácnějším dílům z fondů kresby a grafiky 17. a 18. století a doplněn připravovaným katalogem 100+1: Mistrovská díla ze sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze od středověku do konce 18. století.Národní galerie v Praze – Sbírka starého umění, Schwarzenberský palác, Hradčanské nám. 2, Praha 1
Otevírací doba: Denně kromě pondělí od 10 – 18 hodin
Volný vstup: Pravidelný, každá první středa v měsíci
Vstupné do expozice: 150,- Kč / od 16 hodin 80,- Kč

Tip: Společná vstupenka platná do stálých expozic Sbírky starého umění
(klášter sv. Anežky České, Šternberský palác, Schwarzenberský palác)
Platnost: 2 dny
Cena: 240,- Kč

http://www.ngprague.cz/160/detail/schwarzenbersky-palac/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>