Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fun Island

2008-08-05 06:48

Dny jsou dlouhé, hodiny v práci jednotvárné a vy si chcete užít trochu zábavy a adrenalinu. Přesně v tu chvíli bych doporučoval zajet na Císařský ostrov a vychutnat si netradiční odpoledne. Nemusíte se bát dlouhých front, protože návštěvu atrakcí Fun Islandu si musíte domluvit předem.
Jako pravý závodník
Dráha na bugginy rozhodně neoslní svojí velikostí, zato při projíždění je poměrně zajímavá. Pokud se nebojíte a šlápnete 150 ccm motoru na krk, můžete se těšit na poměrně adrenalinovou jízdu. Bugginy jsou vyrobeny pro jízdu v terénu a tak také trať vypadá. Najdete v ní zvrásněný povrch, který z vás div nevyklepe duši, vysoké hupy i ostré zatáčky ve kterých se můžete pořádně vyřádit. Jen škoda, že dráha je poměrně krátká a po pár projetích se začne opakovat. Moc nezaujme pravděpodobně ani ženy a lidi, kteří nemají s řízením zkušenosti.
O bezpečnost se bát nemusíte. Každý před jízdou dostane přilbu a bude náležitě připoután. Je možné s sebou vzít i své ratolesti, které určitě ocení dvoumístný model.
Lukostřelba: ušlechtilý sport
Také vás vždy fascinovali středověcí lučištníci, kteří v boji vrhali jeden šíp za druhým? Proč si to nevyzkoušet? Fun Island má všechno potřebné. Instruktoři vás zasvětí do tajů lukostřelby, naučí vás správný postoj, půjčí vám luk, šípy a toulec a můžete střílet.
,,Jedna lekce trvá hodinu a už po tak krátké době se většina lidí naučí střílet do středu terče,“ řekla nám instruktorka. K dispozici jsou i dětské luky.
Jestli vás lukostřelba opravdu chytne, můžete se dohodnout na pravidelných trénincích s instruktorem, nebo uspořádat závody proti přátelům. Lepší mušku si dodáte, když si ve středu terče představíte šéfa, nebo tchyni. Délka dráhy až 33m.  
Musím uznat, že lukostřelba mě bavila ze všech atrakcí nejvíc.
Jako pavouk
,,Asi nejvíce lidí chodí na lanové centrum,“ prozradila nám instruktorka. Bohužel jsme ho nemohli vyzkoušet, protože bylo momentálně mimo provoz. I ze země ale vypadají překážky v osmi metrové výšce zajímavě. Lanové centrum je vhodné jak pro muže, ženy, tak i děti, kteří rádi předvedou svoji obratnost. Bezpečnost je zajištěna lany, které unesou i nákladní auto.
Teambuilding
Pokud si myslíte, že vám na pracovišti chybí týmový duch a souhra, co takhle trochu ho zpevnit na dračí lodi? A proč rovnou nevyzvat sousední kancelář na závody, aby se vidělo, kdo je lepší. Na dračích lodích je potřeba síla, poslušnost, ale hlavně týmový duch. Pokud se nebojíte trochu vody, můžete si užít nevšední zážitek při kterém si i pěkně protáhnete tělo.
A když už budete na dračích lodích, tak proč nevyzkoušet i všechno ostatní? Fun Island je přímo stvořený na firemní akce. Pokud je vás od 10 do 4 500 můžete se těšit na soukromí ostrova a měření síly se svými kolegy. Nejlepší možností je domluvit se s vedením Fun Islandu a připravit si program na klíč, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Pro firmy i menší skupinky doporučuji Paintball. Vždyť kdo by nechtěl zastřelit svého nadřízeného?
Po domluvě je možné občerstvení nejen na grilu. V areálu se o občerstvení stará restaurace Cinda, ale můžete se domluvit na individuálním přístupu, popřípadě grilování.
I pro mladé a zamilované se nabízí víc, než jen střílení z luku a lezení po lanech. Můžete si pronajmout loďku a vychutnat si krásnou plavbu ve středu Prahy.
Kam s dětmi?
Pokud vaše ratolesti nebaví atrakce, nebo jsou na ně příliš malé, nabízí Fun Island dětský koutek s bazénky, kde se určitě nudit nebudou. Můžete si k nim sednout a odpočinout si, nebo mezitím prolézt lanovou dráhu.
Celkově vzato
je Fun Island vhodný především pro firemní a jiné sešlosti, aby si mohli vyzkoušet něco adrenalinu a odreagovat se. Překvapili mě milý a příjemní instruktoři, kteří zaslouží zvláštní pochvalu a nekompromisní dodržování bezpečnosti. Pokud máte rodinu s dětmi, tak vám vaše ratolesti zcela jistě utrhnou ruce za další zaplacenou hodinu střílení, nebo jízdu v bugginách. Mladým párům bych ho příliš nedoporučoval, protože po zastřílení si lukem a prolezení lanové dráhy nemá Fun Island dál co nabídnout. Snad jen projížďku na loďce, která je sice pěkná, ale musí se vám na ní chtít.
Doprava
Na Fun Island můžete jet autem, na kole, či pěšky a zatočit u čerpací stanice Shell, nebo třeba tramvají a autobusem ze zastávky Lihovar.
Cena jedné atrakce se pohybuje okolo 300,- Kč.
Další informace najdete zde

lanové centrum

skákací hrad

oblíbená lukostřelba

po práci na trampolínu
Text: Zdeněk Kolbuch
Foto: Petra Jiravová + Fun Island
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>