Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FRANCOIS PIGNON /Cz/ + THE DURGAS /Usa/

2007-06-11 19:42

Kapela Francois Pignon se vrací na česká pódia. Vystoupí společně s americkou formací Durgas 2.května v PopoCafePetl Music Klubu na Újezdě.

V Praze, v pátek 2.května, proběhne v pražském klubu PopoCafePetl (Újezd 19, Praha1) společný koncert kapel THE DURGAS (GR, US) a FRANCOIS PIGNON (CZ).

V hudbě The Durgas se promítá nejen mezikontinentální rock/pop/blues postavený na amerických kořenech 60&70 let, ale i reggae a africký i evropský folk.
Členové souboru, žijící roztroušeni po celém světě, považují za svou základnu Berlín, kde vznikají všechny jejich projekty.
Kapela již 10 let obráží pódia po USA a Evropě jak sama, tak ve společnosti takových jmen jako jsou Therapy?, Iggy Pop, Sonic Youth, Noir Desir a Soul Asylum.
Zakládající členové bratři Christopher a Benjii Simmersbachové, kteří s The Durgas plynule navázali na jejich předešlý project A Subtle Plague (1984-1998), svá vystoupení formují také k humanitním a politickým účelům, jako např.
- 2004 Mezinárodní HIV konference, Bangkok Thajsko
- 2003 Mitrovica Kosovo, akce United Nation k podpoře míru
- koncert v barmském utečeneckém kempu
- koncert pro Mercy Center (Bangkok) pro děti postižené AIDS
- podpora německé nadace Wer Kinder
Jejich soundtrack k dokumentu “Soul of a Century” získal ocenění na prestižním festivalu “Premio EuroDoc”.
Jejich posledním počinem je zatím remastrovaná edice posledního alba nazvaná “Beck to the star”, která vyšla 18. ledna doplněná o záznamy živých vystoupení (mixed Boris Wilsdorf- Einsturzende Neubauten, remastered Noa Winter Lazerus- The Rolling Stones, Tom Waits).

Francois Pignon odehrají svůj set v pražském klubu, který patří k jejich domovské scéně, po téměř roční pauze opět v plné síle ve složení Ota Humpl- voc, Tomas Uhlik- bg a Tibor Adamsky- dr, doplněni o nové členy : Jiří Milota-g a Martin Hořejší- key. Jejich vystoupení, které bude předzvěstí festivalové sezóny a dalších klubových vystoupení, bude jednou z posledních možností zaslechnout skladby z jejich posledního alba “Spooning” (produkce Jan P. Muchow), které budou zahrány v pozměněných aranžích a s lehce odlišným zvukem více odklánějícím se od popu k větší syrovosti, která nastala změnou na již zmíněných postech a důrazem pouze na jednu kytaru. Od léta hodlá kapela začít pracovat na novém albu a zároveň představovat nové skladby na svých vystoupeních.

Více informací na www.popocafepetl.cz, www.thedurgas.com a www.francoispignon.cz .

the DURGAS /US
& Francois Pignon /CZ
2.května 2008
PopoCafePetl Music Club
Újezd 19, Praha 1
www.popocafepetl.cz
www.myspace.com/popocafepetlmusiclub
-----------------------------------------------------------

Dylanovské balady i psychedelické skladby připomínající Británii sedmdesátých let okořeněné elektronickými zvuky a aranžmá.

V červenci roku 2003 naložili Ota, Honza a Tomáš do auta počítač, klávesy, kytary a další hudební nástroje a odjeli do Posázaví s úmyslem vytvořit základ budoucího alba. Ota měl v hlavě několik nápadů na písně, o Honzovi se vědělo, že je kreativní aranžér a šikovný editátor zvuků, Tomáš praktik a kuchař. Poslouchali muziku, rozebírali formy písní, nahrávali. Takovéhle výlety mimo rodnou Prahu podnikli celkem dva. Výsledkem bylo deset nahrávek původních skladeb, které měly posloužit coby demo pro jejich natáčení naostro. Zbývající dvě písně se zrodily až na podzim v Praze. Všechny potom otextoval Carl Prater.

K natáčení ve studiu Landscape v Brandýse nad Labem přizvali bubeníka Tibora Adamského perkusistu Šíšu, pianistu Martina Hořejšího, vokalistu Martina Šebestíka a smyčcové kvarteto. S většími přestávkami byla během dvou let nahrávka dokončena a zkompletována. V tomto období si také dala vznikající kapela jméno: Francois Pignon. Důvodem byla empatie jejich členů k této postavě z mnoha francouzských filmů. Beznadějně zamilovaného smolaře ztvárnili třeba Pierre Richard nebo Jacques Brell.

Na podzim 2005 bylo načase dát dohromady koncertní sestavu. K bubeníku Tiborovi Adamskému se připojil perkusista Richard Salay, druhou kytaru vzal do ruky Josef Štěpánek a za klávesy usedl Petr Tichý. Takto složený sedmičlenný band začal zkoušet v berounské Základní umělecké škole a po předpremiéře v táborském klubu Orion uspořádali Francois Pignon 19. 11. 2005 koncert v Malém nosticově divadle na Kampě. Originální scénu pomohli vytvořit Pavel Berkovič s Davidem Cysařem. Premiéra se povedla. Jevilo se to tak i Jakubovi Mejdřickému, který slíbil, že Francois Pignonovi jejich album Spooning vydá.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>