Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FOURTH FACE a HAZYDECAY

2007-09-24 23:48

FOURTH FACE + HAZYDECAY

začátek 19.00 (vstup 99,-)

------------------------------------------

Formace Fourth Face vznikla na přelomu let 1994/95 v Sokolově. Její sestava se rekrutovala z původních členů legendárních HC uskupení Svobodný Slovo a Stres.
Zakládající členové Petr Incédy a Miloslav Fajt dodnes tvoří pevné jádro kapely.
V prvních etapách existence FF systematicky obrážejí západočeskou klubovou scénu. Záhy vystupují po boku kapel zvučných jmen jako Support Lesbiens /CZ/, Mind Bender /USA/, Disorderly Conduct /USA/, aj.
Na jaře 1997 se celá formace přesouvá do Prahy, kde dochází k mírné obměně sestavy a vydání debutu „Bad Times“ (2000, Plazmic Rec.) Materiál zmíněného alba se vyznačuje svižností, přímočarostí a sociálně orientovanými texty. V rámci jeho propagace FF koncertují po celém území Čech a Moravy, a také začínají směřovat své aktivity do zahraničí. Pravidelnĕ vystupují v Polsku a Německu např. jako support Born From Pain /NL/ a dalších.
V období 2002/2003 přichází zásadnější personální změny a zároveň vychází druhý studiový počin „Tváří v tvář“ (Darkside Rec.). Toto album je stylově bohatší a instrumentálně barvitější. Kritika jej hodnotí velmi příznivě a FF se objevují na všech zavedených tuzemských festivalech (Rock For People, Noc plná hvězd, Zámostí, Trutnov, atd.) Některé nové skladby FF se objevují na hudební kompilaci „Nu Frontline“.
Počátkem roku 2004 FF navazují spolupráci s kytaristou Blazem (Shatter), se kterým absolvují půlroční koncertní set, zahrnující mj. nĕkolik vystoupení v Belgii, Francii a Lucembursku. Zde FF vystupují mj. na festivalu v Arlonu společně s kultovními Misfits /USA/ a The Huns /USA/.
Třetí řadové CD „Analogy“ (Cecek Rec.) vzniká na jaře 2005. Toho času FF zároveň představují nový klip „Vrať se zpět“, který je záhy zařazen do pravidelné rotace na TV Óčko a ČT (Noc s Andělem). Klipové podoby se dále dočkávají songy: „Ve jménu Integrity“ a cover „Take On Me“ od norské trojice A-ha.
Následuje řada dalších významných klubových i open air akcí, kde FF vystupují s Clawfinger /SWE/NOR/, Suicidal Tendencies /USA/, Lord Bishop /USA/, Waltari /FIN/, Eminence /BRA/, Life Of Agony /USA/ ad.
Rok 2006 FF přináší další významnější personální změny, které, jak se zdá, jsou pouze ku prospěchu věci. FF zahajují nové promo akce. Krom klasických klubových vystoupení hrají na Rock For People, Mighty Sounds, Přeštěnicích, Basinfirefestu, Antifestu atd.
Koncem srpna 2006 Fourth Face vítězí v soutěži Česká Rocková Liga 2006. Kapela je opakovanĕ prezentována ve vysílání hudební televize Óčko (Inbox, Break Out, Madhouse) a ČT (SuperPomeranč), kde je oficiálně představen novinkový klip „Requiem“.
Na podzim 2006 jsou FF nominováni v rámci aktuálního ročníku ankety RGM Hudební ceny Óčka v kategorii hard & heavy. Singlový „Requiem“ vychází na kompilaci „Extreme music“ (Musica 2006).
Začátkem října 2007 vydávají Fourth Face CD s názvem Sonido Triste. Ukázky z alba jsou k dispozici na www.4thface.com. Sestava Fourth Face:
Inci - řev, ZBK - zpěv, Milfort - bicí, Tom - basa, Dejf - kytara, JT - kytara

-------------------------------------------------------------------------------------------------

www.hazydecay.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>