Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FOR-MEN 2009

2007-06-11 19:42

3. výstava hraček pro velké kluky.

programy výstavy FOR MENEXHIBICE NA POLYGONU - JEDINEČNÝ PROJEKT POPRVÉ V ČR !
Nadcházející ročník veletrhu AUTO PRAHA totiž bude mj. věnován adrenalinové zábavě v podobě předváděcích jízd čtyřkolek a off roadů na umělém polygonu. Tato ojedinělá akce umožní terénní vozy nejen vystavit, ale i předvést na umělých překážkách, jako je prudké stoupání a klesání nebo boční náklony. Myšlenkou výstavby polygonu je předvést návštěvníkům přednosti těchto aut.
Posláním polygonu je předvedení aut v akci a umožnit i návštěvníkům vyzkoušet si například jízdu v Hummeru se zkušenými jezdci.
--------------------------------------------------------------------------------

ATV/QUAD A OFF ROAD SHOW
základními prvky budou:
most - kovová konstrukce
boční náklon - dřevěná konstrukce/pražce
křížení - kovová konstrukce
horská cesta - kameny/pražce (novinka)
 

CELOSTÁTNÍ FINÁLE PROJEKTU FORMULE 1
Dalším doprovodným programem výstavy bude celostátní finále projektu Formule 1 ve školách. Jedná se o celosvětovou, vzdělávací, neziskovou soutěž, do které je v České republice zapojeno celkem 44 škol. A jak soutěž probíhá? Týmy studentů z jednotlivých škol mají za úkol navrhnout, konstruovat, analyzovat, vyrobit a testovat vlastní model Formule 1. Nejlepší tým postupuje do světového šampionátu, v němž bude reprezentovat ČR a bojovat o hlavní výhru, trofej Bernieho Ecclestonea a stipendium na Londýnské univerzitě. Celé akci navíc poskytli záštitu ministři MPO, MŠMT a MD a také jezdci Tomáš Enge nebo Jan Charouz.
 

DESIGNERSKÁ VÝSTAVA VÁCLAVA KRÁLE
Příznivci studií, kreseb a projektů Václava Krále budou mít možnost zhlédnout na veletrhu AUTO PRAHA také výstavu tohoto designéra, ilustrátora, konstruktéra, pedagoga a automobilového závodníka.
 

Celostátní odborná soutěž AUTOMECHANIK JUNIOR
je profesní přehlídkou nejlepších žáků z více než 140 škol z celé ČR.
Sítem školních a dále 14 regionálních kol projde téměř 4500 žáků, z nichž přibližně 300 se utká ve 14 regionálních kolech semifinále, a pak 28 absolutně nejlepších se probojuje do finále, které se koná vždy na některé škole příslušného regionu (letos Ústí nad Orlicí).

(Úplné začátky však byly v Praze na SOU autoopravárenském, kde proběhly kompletní dva první ročníky. Hned od začátku však nebyl rozsah soutěže tak velký. Když jsme v roce 1995 uspořádali 1. ročník, prošlo soutěží 101 učňů a teprve v dalších letech se podařilo zapojit a zaktivizovat i další školy. Letošní, již 15. ročník, mapuje již prakticky všechny školy, které obor vyučují, a tak lze bez nadsázky říci, že vítěz je skutečně absolutně nejlepší ze všech.)

Soutěž je rozdělena do dvou částí.
První prověří teoretické znalosti přihlášených. Z 600 otázek je počítačem náhodně vybráno 150. Druhá, praktická část, je ještě rozdělena na dva stupně. První, poznávací, prověří jejich znalosti konstrukce běžných typů vozidel, přípravků, náhradních dílů, technologických postupů a znalostí diagnostického a dílenského vybavení. Ve druhé části musí soutěžící prokázat znalosti a dovednosti při provádění konkrétních oprav, seřízení, diagnostiky závad a jejich odstranění. Tematicky se úkoly dotýkají všech nejdůležitějších systémů automobilu (nastavení rozvodů, diagnostika motoru, výměna tlumičů, oprava brzd, elektroinstalace, seřízení ventilů atd.).

Takto rozsáhlá a jistě již i prestižní akce by nemohla existovat bez vydatné pomoci partnerů. Díky jejich nezištné pomoci odbornou radou, ale především hmotnou podporou a hodnotnými cenami pro účastníky, se stává účast v soutěži velice prestižní záležitostí a je dobrou motivací a odrazovým můstkem pro další a další mladé automechaniky. Určitě je správné jmenovat na tomto místě alespoň ty nejvýznamnější partnery soutěže: TOYOTA , BOSCH, ELIT, SHELL, DEKRA, ÚAMK, AUTO EXPERT a mnoho dalších.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>