Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Punkující keltomani Flogging Molly

2008-06-30 12:56

Pokud vám Praha připadá jako rozhoupaná loď s posádkou nechutně střízlivých námořníků, můžete to s Flogging Molly napravit. S touhle nespoutanou kapelou se nejlépe začíná na baru, odkud se necháte strhnout irskými námořnickými songy o lásce, alkoholu a nekonečném slaném obzoru. V Praze zahrají ve středu od 19:00. Uvnitř ukázky.
 Flogging Molly jsou americká sedmičlenná kapela, která staví na divokých koncertech a nakažlivých melodiích s irskou rytmikou. Ve srovnání s obdobnými rockujícími formacemi jako Dubliners nebo Pogues se odlišují převahou punk-rockové složky, rychlostí a intenzitou. Z irského folklóru ale nabírají plnými doušky: zpívají o lásce, Irsku, pití, politice, alkoholu, ale původní motivy přetvářejí a využívají podle svého. Entuziasmus, který vkládají do svých koncertů, jim také otevřel dveře k úspěchu.
„Každé pondělí jsme hráli v jednom los angeleském klubu zvaném Molly a pokaždé se nám zdálo, že se tam uštváváme k smrti. Tak jsme se pojmenovali Flogging Molly (Šlehající Molly),“ vzpomíná zpěvák kapely a rozený Ir Dave King v rozhovoru pro magazín Kerrang!. Jedna z těchto divokých jízd strhla i majitel labelu SideOneDummy Records, u kterého začala kapela vydávat desky.   
Turné k podpoře posledního alba, nazvaného Float, slibuje mimořádný zážitek hned ze dvou důvodů. Dave King se během turné stihl v Tokyu oženit, což jednoho nakopne,  a kapela navíc Praze vynahrazuje koncert slíbený už na 16. května. Důvodem byla nabídka vystoupení v USA na hudebním festivalu KROQ, který je klíčový z hlediska rozhlasové kariéry kapely na tamějším trhu. Flogging Molly ale všem fanouškům v Praze vzkazují: „Doufáme, že pochopíte toto pro nás velmi důležité rozhodnutí. Na červencovém koncertu vše vynahradíme!“
 
Zajímavostí je, že akordeonista Matt Hensley je bývalým špičkovým profesionálním jezdcem na skateboardu a vede značku INNES Clothing
turban

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>