Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FLOGGING MOLLY (USA)

2008-04-02 23:48

Flogging Molly (US)
2. července 2008, 19.00, Rock Café, Praha

Flogging Molly založil v roce 1997 v Los Angeles irský přistěhovalec Dave King. Jméno jí dal bar Molly Malone´s, kde kapela začala hrát a položila základ svého pozdějšího úspěchu. Její hudební styl je výsledkem mnoha koncertů před po střechu naplněným klubem. Aniž to nějak zamýšlel, Flogging Molly spojila hudbu, kterou znal její zakladatel z dětství v Dublinu se současnou z Los Angeles. Svým složením i stylem kapela nezapadla do mainstreamového hudebního průmyslu. Nakonec začala vydávat své desky u podobně „naladěného“ vydavatelství Side One Dummy. Jejich debut „Swagger“ obsahoval například i nejlepší oslavu kocoviny „The Worst Day Since Yesterday“, který si později našel cestu do filmu „Mr. a Mrs Smith“ s Angelinou Jolie a Bradem Pittem. Druhá deska vznikla v roce 2002 a jmenovala se „Drunken Lullabies“, třetí album „Within a Mile of Home“ pak nahráli v roce 2004.

Další ukázky a informace o koncertě čtěte zdeFlogging Molly jsou americká sedmičlenná kapela, která staví na divokých koncertech, nakažlivé energii, zapamatovatelných melodiích a chytrých textech. Nezapřou v sobě Irsko, zemi původu zakladatele, a inspiraci starou keltskou hudbou, ale výsledek je řadí spíše do punku a rocku. Dave King, zpěvák a autor písní, který pochází z Dublinu, říká: „Nejsme tradiční kapela, jsem pouze ovlivněni tradiční hudbou, ale zpracováváme ji po svém.“ Tomu odpovídá i nástrojové složení. „Kdybychom neměli mandolinu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba,“ dodává Dave. Flogging Molly představí v Praze novou desku „Float“, kterou vydávají u vydavatelství Side One Dummy, které má pod svými křídly i například americké Gogol Bordello. S těmi je ostatně spojuje i divoké pojetí koncertů a neustálá chuť se setkávat se svými fanoušky. Zajímavostí je, že akordeonista Matt Hensley je bývalým špičkovým profesionálním jezdcem na skateboardu a vede značku INNES Clothing. Naposledy Flogging Molly hráli v Praze v roce 2006 v přeplněném klubu 007 na Strahově.

Složení kapely:
Dave King - zpěv, akustická kytara
Bridget Regan - housle, flétna
Dennis Casey – elektrická kytara
Matt Hensley - akordeon
Nathen Maxwell – baskytara
Bob Schmidt - mandolina, banjo
George Schwindt - bubny

Koncert Flogging Molly je přeložen na 2. července

Koncert folk-skate-punkové kapely Flogging Molly je přeložen z 16. května na 2. července 2008. Důvodem je nabídka vystoupení v USA na hudebním festivalu KROQ, který je klíčový z hlediska rozhlasové kariéry kapely na tamějším trhu. Flogging Molly vzkazují všem fanouškům v Praze: „Doufáme, že pochopíte toto pro nás velmi důležité rozhodnutí. Na červencovém koncertu vše vynahradíme!“ Přesun termínu postihl nejen Prahu, ale i Budapešť. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud se nový termín někomu nehodí, je možné vstupenku vrátit v místě zakoupení do 1. května 2008. Vstupenky za 410 Kč včetně poplatku na nový termín jsou v prodeji v síti Ticketpro. Koncert začíná v 19 hodin. Místo konání – pražský klub Rock Café – se nemění. Koncert uvádí Transmusic Booking. Více info: www.rockcafe.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>