Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FIREWATER (USA), support: SELFBRUSH

2008-04-04 00:53

FIREWATER (USA), support: SELFBRUSH

začátek 19.00

(předprodej za 350,- v síti Ticketpro / 350,- v místě)

----------------------------------------------------------------------

Kapela pocházející podobně jako Gogol Bordello či Balkan Beat Box z newyorského hudebního „tavícího kotle“.

Firewater jako jedni z prvních začali spojovat východní romskou hudbu, klezmer, ruský folklor či bollywood s waitsovským šansonem, kabaretními písněmi a divokým rockem. Jsou proslulí vynikajícími koncerty plnými emocí a energie. Právě v řadách Firewater začínali například takoví talentovaní hudebníci jako Duane Denison (Jesus Lizard), Jennifer Charles (Elysian Fields), Oren Kaplan (Gogol Bordello) či Tamir Muskat (Balkan Beat Box). Kapela přijede v rámci turné k novému CD „The Golden Hour“, které vyjde na značce Bloodshot records v dubnu 2008. Základ desky vytvořil frontman a zakladatel Firewater Tod A (ex Cop Shoot Cop) na svých loňských, velmi dobrodružných, cestách po Indii, Pákistánu, Turecku a Indonésii. S jednoduchým mikrofonem a laptopem nahrával s mnoha místními hudebníky. Album pak bylo dokončeno v Tel Avivu právě pod vedením bubeníka a producenta Tamira Muskata z Balkan Beat Box. Firewater vznikli v Brooklynu v roce 1997 jako projekt, ve kterém Tod A propojil svoji lásku k romské a klezmer hudbě s punkem, tajemnost a melodramatičnost s divokou energií.

První album „Get Off The Cross (We Need the Wood for the Fire)“ vyvolalo nadšení u diváků i kritiků. Během 10 let se Firewater stali inspirací pro podobné následovníky – Gogol Bordello, Balkan Beat Box či Beirut. Hudba Firewater se nikdy nedala zařadit do uměle vytvořených hudebních škatulek. Toda A vždy inspirovaly příběhy, lidé a místa, která navštívil. Desky, které po debutu následovaly („The Ponzi Scheme“, „Psychopharmacology“, „The Man on the Burning Tightrope“, „Songs We Should Have Written“), vždy míchaly nejrůznější vlivy – ska, salsu, kabaretní písně, mexickou, bollywoodskou a ruskou hudbu. „Je to jako, kdybych byl šíleným vědcem,“ říká Tod A. „Smícháš něco od tohoto a něco od tamtoho. Nikdy nemůžeš vědět, co se pak stane.“ Ne vždy dopadne experiment úspěšně. „Ale raději vyhodím do povětří laboratoř, než abych se opakoval,“ uzavírá Tod A.

www.firewater.tv

www.selfbrush.com - Autor všech skladeb a textů Vašek Havelka inspirován americkými písničkáři šedesátých až devadesátých let (zejména Eddie Vedder, Johny Cash) tvoří syrový, chladný a upřímný lo-fi folk doplněný o množství zajímavých ruchů...

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>