Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Výstava Fimfárum

2008-07-04 17:11

Více o výstavě Fimfárum čtěte zde

Loutky, dekorace, animace, film
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
16. 5. – 24. 8. 2008

Výstava loutek, rekvizit, dekorací a dalších zajímavostí souvisejících s natáčením animovaných filmů na motivy pohádek Jana Wericha Fimfárum.

Návštěvníci si prohlédnou nejen originální loutky v jejich filmových dekoracích, ale seznámí se i s technologií výroby loutek i jejich jednotlivých segmentů, s výtvarnými a technickými návrhy, které vzniku loutky předcházejí, poznají, jak vznikají některé trikové záběry s pomocí klíčovacího pozadí, uvidí ukázky originální verze obrazového scénáře, podle nějž se fi lm natáčí. Součástí výstavy bude i výběr festivalových cen, které pohádky z Fimfára získaly a také plakáty, které filmy provázely v kinech.
Představí se i doposud neznámé loutky z nového animovaného fi lmu režisérky Vlasty Pospíšilové „O kloboučku s pérkem sojčím“, který bude součástí chystaného celovečerního „Fimfára 3 – Do třetice všeho dobrého“, které je plánováno do kin v roce 2010.

Záměrem výstavy je přiblížit tradiční formu loutkové animace, která je pro českou animovanou tvorbu charakteristická. Současně chce ukázat, kolik práce a zručnosti se za výrobou animovaného filmu skrývá i to, že v Čechách stále ještě existuje okruh lidí, kteří tyto znalosti ovládají.

V době konání výstavy bude možné zakoupit výše zmíněné fi lmy a další tituly na DVD vydavatelství Země pohádek. K výstavě bude patřit i malá výtvarná dílna, kde si budou moci zájemci zkusit vyrábět své loutky a kulisy.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>