Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FESTIVAL REALBEAT 2008 - High Grade Reggae Festival (1)

2007-06-11 19:42

FESTIVAL REALBEAT
8.-9. 8.2008 – pískovna Oplatil,
Staré Ždánice (okres Pardubice)

www.realbeat.net / www.reggaemusic.cz

Datum druhého ročníku reggae festivalu RealBeat bude 8.-9. Srpna 2008. Místem konání ale tentokráte není Točník, ale větší prostor u Starých Ždánic (blízko Pardubic) vedle pískovny Oplatil, kde loni proběhl 7. Reggae Meeting. Parádní koupání a písečná pláž totiž patří k afro-karibské muzice stejně jako Bob Marley mezi největší legendy hudební historie..

V Čechách konečně uzrál čas na velké hvězdy
--------------------------------------------------------------
Stejně jako v minulém roce si festival RealBeat dal za cíl představit domácímu publiku kvalitní zahraniční interprety i to nejlepší z místních zdrojů. Už rozehřívací pražské koncerty ukázaly, že v Čechách konečně uzrál čas na opravdové hvězdy. Nejprve v listopadu rozzářil velkou Lucernu Gentleman, který je nejznámnějším mostem mezi evropskou a jamajskou scénou. V únoru přijel legendární veterán Max Romeo, který bez problemů vyprodal pražský Lucerna Music bar a začátkem dubna dorazil do Roxy další Jamajčan - Daddy Rings , dlouholetý parťák a mentor právě německého Gentlemana. V květnu se všichni milovníci reggae dancehallu dočkají premiérového koncertu největšího jamajského badbwoye jménem Sizzla Kalonji, který nespočtem hitům zásadně pomohl prosadit jamajský dancehall i mezi americké a evropské hiphopery. Buďte si proto jistí, že i samotný druhý ročník open-air festivalu RealBeat představí prvotřídní show…

Festival podpoří Michael “Grammy” Rose!
----------------------------------------------------------
Hlavní hvězdou dvoudenního festivalu bude tentokráte jamajský zpěvák Michael Rose, nejznámnější hlas legendárních Black Uhuru, s kterými vyhrál v ´85 první reggae Grammy v historii. Mezi jeho nesmrtelné hity patří např. "Guess Who´s Coming to Dinner", "I Love King Selassie", "Shine Eye Gal", "A Stalk of Sensimilia", "General Penitentiary", "Trample the Dragon" nebo třeba "Don´t Mess with Gangster". V neposlední řadě ale musíme zmínit i jeho úspěšný duet s (do Kingstonu přestěhovaným Italem) Alborosiem "Waan the Thing" a hlavně aktuální dancehallový megahit "Shoot Out", který dal jméno i Michaelovu celému evropskému turné během nadcházejícího léta.

Předprodej zahájen!

Předprodej lístků odstartoval 1. Dubna ve všech předprodejových sítích. Vstupenky jsou k mání do 30.6. 2008 za 385 Kč. Další program a detaily k festivalu i jeho warm-ups se postupně objevují na festivalových stránkách www.realbeat.cz.

Komentáře (1)

Red hatch chile 2020-08-24 08:45:58
Best Hatch New Mexico Chile Store. Buy Hatch green and red chile as well as many other products from New Mexico. Known as one of the best Hatch chile stores in New Mexico, Chile Monster ships fresh and fire roasted frozen Hatch green and red chile as well as many other Hatch chile products across the USA weekly

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>