Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Festival nového divadla Malá inventura: Den Zloby

2007-06-11 19:42

DEN ZLOBY

Mamacallas co., Pierre Nadaud

„Den Zloby“ jsou tří partitury vytvořené a společně interpretované jejími autory: Vojtou Švejdou, který hraje na elektrickou kytaru, Pierrem Nadaudem v pohybu a Frédériquem Griotem, který píše a odříkává text. Na začátku projektu byla inspirace Knihou Job z Bible. Dnes pracují na kruté koridě a na evidentním zmizení jednoho neviditelného muže. Zdrojem tohoto procesu je městské dobrodružství našich těl.

Pierre Nadaud o projektu říká: „Jde o volné režijní zpracování naší vize Knihy Job pohybem a hudbou. Ptáme se po tom, jaká zvláštní promluva je modlitba, jak se s ní na někoho obrátit, kde se rodí, jak se rozpíná, kdy je pro ni vhodný čas…? V čem je šílená, absurdní, sebevražedná a v čem je hloupě pravdivá? Rozehráváme na tomto tématu náš vztah (Vojta - Pierre), který je postaven na smíchu, obavách a studu tváří v tvář modlitbě. Neboť před Věčným jsme byli a jsme stydliví, zakomplexovaní před posvátným.“

Performují: Jan Beneš-McGadie, Fred Griot, Pierre Nadaud, Vojta Švejda

Hudba: Vojta Švejda
Koncepce a choreografie: Pierre Nadaud
Light design: Jan Beneš-McGadie

Režie: Pierre Nadaud, Vojta Švejda
Režijní spolupráce: Jan Beneš-McGadie
Scénografie: Jan Beneš-McGadie, Pierre Nadaud
Texty a hlas: Fred Griot 

Inscenace vznikla ve spolupráci: s Novou sítí o.s. v rámci projektu New Web goes through Visegrad podpořeného International Visegrad Fund, L1 dancelab, (Hu), www.l1.hu a Divadlo 29 v Pardubicích.

Představení vzniklo s podporu: Hlavní město Prahy a Ministerstvo kultury ČR.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>