Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Tři kraťasy / Tři kraťasy

2007-06-11 19:42

Tři kraťasy / Tři kraťasy

Panoráma mladého evropského filmu

Popis filmu: Tři absolventské filmy studentů pražské FAMU spojuje jedna produkční společnost Bistro films. Jsou to právě tyto tři kratší snímky, které dávají tušit, že budoucnost české kinematografie může být zajímavější, než byste čekali. První z filmů Kde lampy bloudí představuje Hanu Hegerovou v roli nádražačky, která si po nocích odskakuje na pódia. Druhý, nazvaný Fóbie, nás zavede na zahradu domu, do kterého se právě obřadně chystá vstoupit neznámý a tajemný muž. Třetí, Puritptýz, představuje mladé hrdiny, kteří v lehce dekadentní atmosféře karlovarského festivalu řeší, co se s nimi stane, až se zase vrátí domů. Tři rozdílné filmy a rozdílné nálady, každopádně tři zajímaví režiséři, neokoukaní herci, nečekaná témata.

Režie: Jakub Kohák (I), Michal Nohejl (II), Lenka Wimmerová (III)

Anotace k režisérovi: Jakub Kohák je známý jako autor videoklipů a reklam. Jeho klip Virtuální duet pro skupinu Tatabojs vyhrál cenu Anděl za klip roku. Na videoklipech pracuje i nadále, naposledy dokončil klip Cukr pro Annu K. S Tatabojs natočil také aktuální koncertní DVD. Michal Nohejl tvoří dohromady s Martinem Přikrylem duo MODS, které je podepsáno pod videoklipy skupin Sunshine a The Prostitutes. Autorsky se také podíleli na loňské předvánoční reklamní kampani Vodafonu s Petrem Čtvrtníčkem. Lenka Wimmerová pracovala jako asistentka režie na filmech Eliška má ráda divočinu nebo Klíč k určování trpaslíků. Pracovala také na několika hollywoodských filmech natáčených v Praze.

Hrají: Hana Hegerová, Pavel Bobek, Jiří Korn, Josef Laufer, Marta Kubišová, Lucie Bílá (I), Vlastimil Venclík, Peter Bebjak, Zdeňka Žádníková, Lenka Vychodilová, Jaroslav Someš (II), Ela Lehotská, Martin Pechlát, David Máj, Jan Španbauer, Eva Leinweberová (III)

Scénář: Jakub Kohák (I), Vojtěch Mašek, Dzian Baban (II), Lenka Wimmerová (III)

Kamera: Jaromír Páviček (I), Tomáš Sysel (II), Pavel Berkovič (III)

Střih: Filip Malásek (I), Hedvika Hansalová (II), Lenka Hojková (III)

Hudba:

Produkce: FAMU, Bistro Films

Stát: Česká republika

Rok výroby: 2006

Délka filmu: 85

Původní znění: česky

Internet: http://www.bistrofilms.cz/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>