Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Středoletní noci sen / Středoletní noci sen

2007-06-11 19:42

Středoletní noci sen / Středoletní noci sen

Česká alternativa

Popis filmu: Dokumentární film Radka Tůmy je experimentální poklonou živoucímu, je neklidnou, těkavou, tekoucí filmovou malbou. Na pozadí Shakespearovy divadelní hry se ocitáme v několika časových a dějových rovinách, které se proplétají, rozcházejí a scházejí, abychom jako diváci, provázeni svérázným humorem, putovali za pomyslnou osou naší země, za duší jejího obyvatele, za malými jednotlivostmi, které se skládají a rozkládají do nekonečných celků a necelků a do otázek jako: Co je to svět? A co jsou to lidé? Tento snímek je veselou, barevnou a tančící otázkou po smyslu bytí. Moderní filmová lyrika inspirovaná romantismem a alchymií.

Režie: Radek Tůma

Anotace k režisérovi: Vyrůstal v Novém Městě nad Metují, vystudoval obchodní akademii v Jablonci nad Nisou, civilní službu si prožil v Divadle Husa na provázku a v roce 2005 absolvoval katedru dokumentárního filmu na pražské

FAMU. Natočil celou řadu krátkých filmů (např. Mobilis in Mobili, 2000; Chvála bláznivosti, 2001; Mraky nad Marathonem, 2002). Jeho celovečerním debutem je film Autodidakté architektury nitra (2005). Od roku 1998 se věnuje také divadelní režii pro divadelní soubory Kočovná společnost Klekího Petry, Sandokanova parta, Teatre dela liberte.

Hrají: Leoš Suchařípa, Stanislav Komárek, Janek Palát, Bohdan Holomíček,

Scénář: Radek Tůma

Kamera: Prokop Králíček

Střih: Ondřej Vavrečka

Hudba: Tony Ducháček, Vratislav Brabenec, Ivan Acher, Janek Palát, Tomáš Zika, Jakub Kabát, Richard Cortéz

Produkce: FAMU, Teatre dela liberte

Stát: Česká republika

Rok výroby: 2005

Délka filmu: 62

Původní znění: česky

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>