Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Podivíni s bonbony / Strangers with Candy

2007-06-11 19:42

Podivíni s bonbony / Strangers with Candy

Jiný břeh

Popis filmu: Film vychází ze stejnojmenné kultovní komediální show, kterou vysílala televizní stanice Comedy Central. Příběh se točí okolo sedmačtyřicetileté Jerri Blank, která se právě vrací domů z vězení a rozhodne se v takto pokročilém věku vrátit na střední školu. Věří totiž, že tímto výjimečným činem dokáže vrátit čas, a probudit tak svého otce z komatu, ve kterém je již třicet dva let, od chvíle, kdy Jerri utekla z domu. Jerri si okamžitě vytvoří vlastní partu spřízněnců a horlivě plní svoje každodenní středoškolské povinnosti. Vrcholem jejího snažení má být účast ve státní vědecké soutěži, kam může jakákoli skupina studentů přihlásit svůj vynález. Bláznivá komedie Podivíni s bonbony se opírá o vynikající herecké proměny představitelky hlavní role Amy Sedaris.

Režie: Paul Dinello

Anotace k režisérovi: Komediální herec, scenárista a režisér, který začínal jako člen improvizační chicagské skupiny Second City. Poté se spolu se Stephenem Colbertem a Amy Sedaris přestěhovali do New Yorku, kde pracovali na seriálu komediálních skečů Exit 57 pro televizní kanál Comedy Central. Se stejnými spolupracovníky vymysleli novou show Podivíni s bonbony, ze které vychází stejnojmenný film z roku 2006. Dinello dále hrál v komediích Plump Fiction (1996) a Haló, tady Shirlee (Straight Talk, 1992).

Hrají: Stephen Colbert, Paul Dinello, Amy Sedaris, Greg Hollimon, Sarah Jessica Parker, Matthew Broderick, Allison Janney, Philip Seymour Hoffman

Scénář: Stephen Colbert, Paul Dinello, Amy Sedaris

Kamera: Oliver Bokelberg

Střih: Michael R. Miller

Hudba: Marcelo Zarvos

Produkce: Mark Roberts, Lorena David, Valerie Schaer- Nathanson

Stát: USA

Rok výroby: 2005

Délka filmu: 87

Původní znění: anglicky

Internet: http://www.strangerswithcandythemovie.com/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>