Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Než skončí tato noc / Kým sa skončí táto noc

2007-06-11 19:42

Než skončí tato noc / Kým sa skončí táto noc

Pocta: Marián Labuda

Popis filmu: V této komedii významného a dnes neprávem opomíjeného slovenského režiséra Petra Solana debutoval čerstvý absolvent bratislavské VŠMU Marián Labuda. Solan jako představitel nastupující generace slovenských filmařů ve filmu využívá nové postupy vyprávění. Prostřednictvím střídání různých záběrů a scén se pokouší zachytit pocity lidí prožívajících noc v přepychovém nočním podniku Družba. Únik ze stereotypu všedního života tu hledají dvě mladé sekretářky, které si za našetřené peníze chtějí užít pár dnů v přepychu, dva mladí instalatéři (jedním z nich je Labuda), kteří touží po erotickém dobrodružství, stavební mistr, někdejší major britské armády a řada dalších postav.

Režie: Peter Solan

Anotace k režisérovi: Významný slovenský filmový režisér a scenárista, absolvent pražské FAMU (1953). Film Boxer a smrť (1962) mu přinesl celou řadu mezinárodních ocenění a uznání (např. Zvláštní cena Carla Foremana na 7. MFF v San Francisku). Po dalších zdařilých filmech – Prípad Barnabáš Kos (1964), Kým sa skončí táto noc (1965), …a sekať dobrotu (1968) se v 70. letech věnoval z politických důvodů převážně dokumentární tvorbě. V roce 1994 získal cenu IGRIC za celoživotní dílo.

Hrají: Jana Gýrová, Jitka Zelenohorská, Stanislav Dančiak, Marián Labuda, Július Pántik, Valentina Thielová, Vladimír Durdík st., Viliam Polónyi

Scénář: Tibor Vichta, Peter Solan

Kamera: Vincent Rosinec

Střih: Maximilián Remeň

Hudba: Jaroslav Laifer, Miloš Jurkovič

Produkce: Československý film Bratislava, Štúdio hraných filmov Bratislava - Koliba

Stát: Československo

Rok výroby: 1965

Délka filmu: 91

Původní znění: slovensky

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>