Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Marie Antoinetta / Marie Antoinette

2007-06-11 19:42

Marie Antoinetta / Marie Antoinette - Novinky světové tvorby

 Svérázný autorčin pokus, jak aktualizovat známý historický materiál, nemůže nikomu zůstat lhostejný. Ve filmu Sophie Coppola se mísí fakta s melodramatem a postmoderně laděnou ironickou ódou na luxus, reklamy a módní značky. Dobová atmosféra plná obřadů a krinolín je záměrně narušována rockovou hudbou a královna je pojata jako hvězda a oběť showbyznysu. Není to příběh rozmařilé popravené královny, ale toho, co revoluční tragédii předcházelo. Marie Antoinetta postupně klouže do světa dortů, bot a briliantů, ze kterého pro ni není úniku.

Režie: Sofia Coppola - dcera režiséra Francise Forda Coppoly a také první americká režisérka, která kdy byla nominována na Oscara. Studovala fotografii na Mills College v Oaklandu a malbu na California Institute of the Arts. Zaujala již svou prvotinou Smrt panen (The Virgin Suicides, 1999), kde režijně vedla Kirsten Dunst, představitelku Marie Antoinetty ve svém aktuálním snímku. Světový úspěch jí přinesl film Ztraceno v překladu (2003), příběh náhodného setkání mladé dívky a herce v absurdních kulisách Tokia.

Hrají: Kirsten Dunst, Marianne Faithfull, Steve Coogan, Clara Braiman, Mélodie Berenfeld, Judy Davis Scénář: Sofia Coppola Rok výroby: 2006
Délka filmu: 123 min

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>