Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Farářův konec / Farářův konec

2007-06-11 19:42

Farářův konec / Farářův konec

Filmy o duši a víře

Popis filmu: Všetečný kostelník (Vlastimil Brodský) pokřtí nemanželské mimino a vzápětí způsobí trapas při svatbě. Doputuje do odlehlé vsi a začne si hrát na faráře. Falešný duchovní si získá oblibu místních obyvatel, ohrožuje však autoritu dogmatického Kantora (Jan Libíček). Jeho pravá identita se odhalí poté, co do vsi dorazí skuteční biskupové… Autor předlohy Josef Škvorecký si zahrál roličku profesora z fiktivní televizní debaty, jehož komplikované vyjadřování karikuje pseudointelektuálský žargon. Film je komponován jako kramářská féerie se záměrně křiklavými prototypy lidských charakterů. Děj se prolíná s jarmarečními výjevy z místní pouti.

Režie: Evald Schorm

Anotace k režisérovi: Patřil k nejoriginálnějším tvůrcům nové vlny. Jeho celovečerní prvotina Každý den odvahu (1964) polemizovala s komunistickou zaslepeností. Film Návrat ztraceného syna (1966) sondoval duši muže, který se pokusil o sebevraždu. V apokalyptickém podobenství Den sedmý – osmá noc (1969) reagoval na srpnovou invazi. Za normalizace nesměl natáčet, stal se však znamenitým divadelním režisérem. Přelomové inscenace vytvořil hlavně v Divadle Na zábradlí a v Laterně magice.

Hrají: Vlastimil Brodský, Jan Libíček, Jana Brejchová, Zdena Škvorecká, Josefa Pechlátová, Helena Růžičková, Eva Řepíková, Marie Landová

Scénář: Josef Škvorecký, Evald Schorm

Kamera: Jaromír Šofr

Střih: Jiřina Lukešová

Hudba: Jan Klusák

Produkce: Filmové studio Barrandov

Stát: Československo

Rok výroby: 1968

Délka filmu: 95

Původní znění: česky

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>