Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Febiofest 2007: Co slunko vidělo / Co słonko widziało

2007-06-11 19:42

Co slunko vidělo / Co słonko widziało

Novinky světové tvorby

Popis filmu: Horké léto, velké město a v něm trojice lidí, kteří se blíže neznají: malý Sebastian, teenagerka Marta a padesátník Józef. Každý z nich musí rychle získat nevelkou, ale v daném okamžiku nedosažitelnou peněžní částku. Tři souběžné, prolínající se příběhy o lidech, kteří odhodlaně zápasí se starostmi všedního dne a snaží se neztratit důstojnost a zachovat si své sny. Příběhy Sebastiana, Marty a Józefa nejsou doslova autentické, ale scénář vznikal na základě zpráv z novin, vyprávění svědků, policejních hlášení a hovorů, které scenárista vyslechl.

Režie: Michał Rosa

Anotace k režisérovi: Vystudoval architekturu na Slezském vysokém učení technickém a režii na rozhlasové a televizní fakultě Slezské univerzity v Katovicích, kde od poloviny 90. let také přednáší. Je autorem filmů Horký čtvrtek (Gor№cy czwartek, Cena za debut na Festivalu polských hraných filmů v Gdyni v roce 1994), Barva (Farba, Cena Federace filmových klubů FPFF – Gdyně 1997, Bronzový hrozen – Łagów 1998) a Ticho (Cisza, Cena za režii na Festivalu polských hraných filmů – Gdyně 2001, Cena ekumenické poroty – MFF Karlovy Vary 2002).

Hrají: Krzysztof Stroiński, Dominika Kuźniak, Damian Hryniewicz, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Kinga Preis, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jan Prochyra, Jan Machulski, Rafał Maćkowiak, Andrzej Mastalerz

Scénář: Michał Rosa

Kamera: Andrzej Szulkowski

Střih: Krzysztof Szpetmański

Hudba: Mateusz Pospieszalski

Produkce: Filmcontract

Stát: Polsko

Rok výroby: 2006

Délka filmu: 108

Původní znění: polsky, anglické titulky

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>