Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FATAL SHORE + RÁNY TĚLA

2007-06-11 19:42

THE FATAL SHORE (bloody government, taxing rock & roll, don't they steal enough already?!) a RÁNY TĚLA

začátek 19.30

(vstup 180,-)

--------------------

THE FATAL SHORE: The Fatal Shore je berlínská kapela, kterou v dubnu 1996 založili Angličan Phil Shöenfelt a Bruno Adams z australského Melbourne. Měsíc poté se skupina vydala na hektické turné po válkou zbídačené Bosně a Hercegovině v rámci projektu nadace Člověk v tísni. Na cestě ze Sarajeva do muslimské enklávy Goradže se v pomalém konvoji OSN dostali pod palbu srbských ostřelovačů. V Delnici je kamenovali ze strachu, že mladou generaci muslimů vystavují „dekadentní“ západní rockové hudbě. Brzy po tomto nebezpečném začátku se ke skupině přidal bubeník Chris Hughes (také vystěhovalec z Melbourne) a sestava byla kompletní po příchodu baskytaristy YoYo Röhma v roce 2001, který byl současně producentem posledního alba. V roce 2007 ho nahradil John Barrie.
První album, nazvané taktéž The Fatal Shore (Rachot/Behemot 1997; Moloko + 1999), bylo nahráno v Lučenci na Slovensku v době moravských záplav. Cestou do studia se ve vlakovém kupé stali členové kapely rukojmími ozbrojených ukrajinských dělníků, kteří je slyšeli zkoušet, a vyžadovali, aby je bavili. V průběhu let přibylo mnoho dalších podobných historek, při nichž hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Zdá se, že kapela přitahuje divoké a podivné scény jaksi samozřejmě. Tento prvek divokosti se odráží v živé produkci, která je vysoce nabitá, charismatická a plná emocí. Repertoár The Fatal Shore je postavený jak na původní tvorbě, tak na převzatých písní, které dostávají korozívní styl temného psychedelického blues.
V dubnu 2001 se na pozvání amerického producenta Dana Maye skupina vydala do Covingtonu v Kentucky, aby nahrála druhé album nazvané Free Fall (Moloko + 2003). May náhodou zaslechl první CD a během pár týdnů skupina odletěla z Berlína. K dalším podivným událostem došlo po příjezdu do The Church, studia vybudovaného v baptistickém kostele z 19. století. Už tak podivnou atmosféru ještě umocnila Mayova sbírka automatických zbraní, válečných suvenýrů, německých vojenských uniforem a jeho pochybní nohsledové. Nahrávání provázené hádkami a smrtelnými výhružkami skončilo dvě hodiny před odletem skupiny do Berlína. Výsledek je kolekce klasických písní souznějících s děsivým prostředím The Church.
Na jaře 2007 se skupina vydala na turné po Evropě (Dánsko, Německo, Česká republika, Maďarsko a Rakousko) s novým CD REAL WORLD, které vyšlo u hamburského labelu Ambross Recordings v březnu 2007. Jde o jediné album Fatal Shore nahrané v relativním klidu Berlína.
Spolupráce: Členové The Fatal Shore hráli nebo spolupracovali s mnoha vyhlášenými umělci a kapelami jako Nina Hagen, The Fall, Nick Cave, Rowland S. Howard, Kid Congo, Nikki Sudden, Hugo Race, Jaki Liebezeit (Can – německá legenda progresivního rocku), Mick Harvey, a Kristof Hahn.
Vlivy: Hudba Fatal Shore se vyznačuje velkou originalitou a má široké rozpětí vlivů: od Delta blues Roberta Johnsona a Charlieho Pattona, přes písničkáře jako Jacques Brel, Leonard Cohen, Lee Hazlewood, Nick Cave nebo Townes Van Zandt, blues Johna Lee Hookera a Howling Wolf až po experimentální zvukové palety Einstürzende Neubauten a Can.
Novinky: Před plánovaným turné na jaře 2008 se skupina rozhodla vrátit k původnímu tříčlennému složení, které umožňuje obnaženější a minimalističtější zvuk a využití experimentálních a elektronických prvků vytvořených Chrisem Hughesem.
Line-up:
Bruno Adams (Aus): zpěv a elektricka kytara
Phil Shoenfelt (UK): zpěv a elektro-akustická kytara
Chris Hughes (Aus): bicí, perkuse a elektronika

RÁNY TĚLA: THE BODYWOUNDS - legendární a kultovní pražská postpunková formace ovlivněná australsko berlínským blues, country, či psychedelickým discem se vrací. Takřka v původní sestavě - David Kabzan, Hadji, Hank J. M., Jakub Pegáč Pelnář a Vratislav Placheta. Všichni členové dnes již sice působí v dalších kapelách a projektech (Kill the Dandies!, Stargazer, Green Monster atd.), nicméně čas od času se scházejí na pověstných destruktivních sessions. Welcome To the Car Crash!

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>