Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

F.P.B.

2008-10-13 08:44

UŽ JSME DOMA hrají F.P.B.
křest archivního 3CD
hosté: ZNOUZECTNOST, DYBBUK
Praha, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší představení této akce:
06/11/2008 20:30 - 06/11/2008 23:59, Ceny: CZK 200.00
Předprodej bude UKONČEN: 06/11/2008 18:00


Informace o akci:
První legendární parta F.P.B. v druhé polovině osmdesátých let vsublimovala volně do Už jsme doma. Miroslav Wanek a Romek Hanzlík, kteří u toho všeho byli, se sejdou na podiu po řadě let a společně s UJD zavzpomínají na počátky punku v Čechách. Zazn přesí 20 písní FPB z nejlepšího období (Listíčko, Ulice, Svatý pes, Vůl z žuly….), toto ojedinělé vystoupení je motivováno vydanim oficiálních archívů FPB na 3 CD, kde fanoušci najdou kompletní tvorbu FPB. Vydává Malárie (www.malarie.eu).

Nahrávky jedné z prvních a rozhodně nejoriginálnějších českých (a slovenských) punkových kapel - F.P.B. - vydává Malarie records. Splácí tak mnohaletý dluh českých (a slovenských) vydavatelů zmapovat tvorbu této teplické skupiny, která stála u zrodu dodnes stále živého stylu a obohatila jej ne příliš vídaným spojením s českou i světovou poezií, a s alternativní scénou. Skupina F.P.B. nastavila velmi vysokou uměleckou laťku pro mnoho následujících kapel podobného typu, ale zdá se, že ve své snaze kultivovat tento styl a tím i své posluchače, zůstala do současné doby nepřekonána.
Bezprostřední následovníci F.P.B. - členové skupiny Už jsme doma a především jejich zpěvák a bývalý zakladatel F.P.B. Miroslav Wanek - se rozhodli oslavit tuto událost nácvikem cca 20 písní a společně s bývalým kytaristou F.P.B. Romkem Hanzlíkem.
Na koncertě "Už jsme doma hrají F.P.B." v pražském Lucerna Music Baru dne 6.11. 2008 pak skupina pokřtí právě vycházející trojCD F.P.B nazvané "Kniha přání a stížností", ve výpravné verzi se stostránkovou knihou z grafické dílny Karla Halouna a Luďka Kubíka. Vzácnými hosty koncertu budou ZNC a Dybbuk

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>