Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Eva Koťátková: Výtvarná výchova

2008-02-12 23:57

27.3. - 20.4.2008
Karlin Studios
info@karlinstudios.cz  
Otevřeno : út – ne 12 – 18 h.

Eva Koťátková: Výtvarná výchova
Projekt je záminkou pro setkání diváků a umělců, pro jejich interakci, diskuzi, konfrontaci.V průběhu měsice bude v prostorech Karlin Studios improvizovaná maketa třídy s patřičnými rekvizitami sloužit těmto účelům - umělci připraví své hodiny, jejichž charakter a osnova bude vypovídat o způsobu práce a uvažovaní jednotlivých umělců.

-------------------------

Laureátkou Ceny Jindřicha Chalupeckého se v r. 2007 stala Eva Koťátková (25). Porotu s mezinárodní účastí oslovila projektem, v němž si pohrává s prostorem a každodenními situacemi, které se v něm se odehrávají. Vyhlášení osmnáctého ročníku prestižního českého ocenění pro výtvarníky do 35 let se konalo 14. listopadu v pražském klubu Roxy.

Studentku pražské AVU a absolventku VŠUP vybrala jury do finále proto, že originálním způsobem propojuje performanci a sochařství. Navazuje na tradici konceptuálního umění šedesátých let. Její akce, objekty a kresby také charakterizuje dadaisticky rozpustilý smysl pro humor.

Eva Koťátková dokázala zužitkovat omezení prostoru Galerie Jelení a razantní proměnou ho využít ve svůj prospěch především tím, jak v komplexním pojetí díla dynamicky použila různé materiály. Vítězka k ocenění sama řekla, že je pro ni překvapením a významným impulsem k další tvorbě.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>