Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

EPOQUE QUARTET & FIEDLER BOP SESSION

2007-06-11 19:42

EPOQUE QUARTET & FIEDLER BOP SESSION
classics and jazz jam session
Praha, Blues Sklep

Ceny: CZK 100.00

Informace o akci:
Jádro tohoto uskupení je tvořeno renomovanými hudebníky, jehož členy jsou např.: Pavel Husička, Alice Bauer, Antonín Šturma, Daniel Fiedler, Vladimír Kliment, Radek Němejc a řada dalších vynikajících hráčů, jejichž záběr hudebního působení by se dal charakterizovat rčením "od Bacha až po Vlacha", či od Pavla Klikara až po Michala Davida.
Vystoupení má charakter jam-sessionu, ovšem pouze v těch ohledech, že program není dopředu přesně stanoven, či nazkoušen a dochází tak, tím pádem, k stále novým tvarům a způsobům hry jednotlivých skladeb, nikoliv však ve smyslu přijď a hraj kdo můžeš a co se ti zlíbí. Hudební styly se večer od večera mění, závislostí na čase a prostoru jednotlivých hráčů, tudíš se můžete každý koncert tešit na značně odlišnou hudbu, i když centrem veškerého dění je stále hudba Bluesová a Jazzová.

Dan Fiedler Je absoloventem Státní konzervatoře Praha, obor bicí nástroje, v současné době je studentem na konzervatoři Jaroslava Ježka, obor klavír a skladba. Účastnil se muzikálù, vystupuje na klubových koncertech, jazzových festivalech, show kapelách, občas se při koncertech vydává na procházku po střechách.

----------------------------
EPOQUE QUARTET

Pražské smyčcové kvarteto EPOQUE QUARTET vzniklo na počátku roku 1999. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku "vážné hudby" - jazz, rock a funk. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou.

Členové kvarteta jsou laureáty několika světových soutěží (dvojnásobná první cena soutěže v rakouském Liezenu, první cena mezinárodní kvartetní soutěže L. van Beethovena, cena Jeunes Musical) a soubor se úspěšně zúčastnil i dalších soutěží (např. Paolo Borciani competition). Ze zahraničních zemí účinkoval mj. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Anglii, Izraeli, Japonsku, Řecku, Holandsku, Polsku, Bosně a Hercegovině.

Epoque pravidelně hraje v abonentních cyklech Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Českého Noneta, Spolku pro komorní hudbu, spolupracuje s Českou televizí i rozhlasem a je častým hostem prestižních mezinárodních hudebních festivalů.

INTERPRETI
Martin Válek (1970) – housle
Vladimír Klánský (1977) – housle
Vladimír Kroupa (1973) – viola
Vít Petrášek – (1978) – violoncello

http://www.epoquequartet.com/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>