Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

enter3 - 3. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL - UMĚNÍ / VĚDA / NOVÉ TECHNOLOGIE

2007-11-05 16:39

08.-11.11.2007 (05.11.2007 - 07.01.2008)

3. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL 3RD INTERNATIONAL FESTIVAL
UMĚNÍ / VĚDA / NOVÉ TECHNOLOGIE ART / SCIENCE / NEW TECHNOLOGIES
 

Vstupenky 
Jednotlivé vstupenky můžete zakopupit na každé lokaci zvlášť. Zvýhodněné jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém info centru, které je otevřeno v Městké knihovně ve dnech 8.-10.11.2007 od 8:30 do 19:00. 
1denní vstupné 1-day pass - výstavy exhibitions: 200 / 100 Kč (student)
1denní vstupné 1-day pass - MutaMorphosis: 400 / 200 Kč (student)
1denní vstupné 1-day pass - promítání screenings: 50 Kč

PROGRAM
Zkratky pro lokace :
AS = Akademie věd ČR
CG =
CIANT Gallery
FI =
Francouzský institut
GI = Goethe institut
MK =
Museum Kampa
ML =
Městská knihovna
SB =
Dům U Kamenného zvonu 

Pondělí 05.11.2007
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - TransGenesis: Umělci v laboratořích Artists in Labs
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - Web 2.0 Generation
18:00 - vernisáž opening - AS - TransGenesis: Artists in Labs & Web 2.0 Generation
18:30 - performance - AS - Petr Šourek et al.: The Golden Dionysus 

Úterý 06.11.2007
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - TransGenesis: Umělci v laboratořích Artists in Labs
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - Web 2.0 Generation
16:00 - tisková konferene press conference - CG
17:00 - panel - United Nations Information Center - Philanthropy 2.0 

Středa 07.11.2007
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - TransGenesis: Umělci v laboratořích Artists in Labs
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - Web 2.0 Generation
19:00 - vernisáž opening - MK - Bod-Linie Vesmír Point-Line-Universe
19:00 - intervence intervention - MK - Silver & Hanne Rivrud: Intrigue 

Čtvrtek 08.11.2007
09:30 - 10:00 - ůvodní přednáška plenary lecture - ML - Louis Bec: We Are Extremophiles
10:05 - 12:00 - panel - ML - Limits of Organic Life
10:05 - 12:00 - panel - ML - Exo-Botany
10:00 - 18:00 - výstava exhibition - MK - Bod-Linie Vesmír Point-Line-Universe
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - TransGenesis: Umělci v laboratořích Artists in Labs
10:00 - 19:00 - výstava exhibition - AS - Web 2.0 Generation
10:00 - 21:00 - výstava exhibition - SB - Nebezpečná vzdálenost Unsafe Distance
13:30 - 14:00 - ůvodní přednáška plenary lecture - ML - Stelarc: Alternate Anatomical Architectures
14:05 - 15:30 - panel - ML - Mutations and Metamorphoses
14:05 - 15:30 - panel - ML - Extreme Bodies in Extreme Spaces
15:30 - 16:00 - intervence intervention - ML - Silver & Hanne Rivrud: Intrigue
16:00 - 16:30 - ůvodní přednáška plenary lecture - ML - Victoria Vesna & James Gimzewski: Blue Morph
16:35 - 18:00 - panel - ML - Perspective on Nano Art
16:00 - 21:00 - výstava exhibition - CG - Blue Morph
16:00 - workshop - AS - Jára Cimrman on Google Map: How to mash your CV
17:00 - panel - AS - Čeští umělci ve vědeckých laboratořích 2007
19:00 - vernisáž opening - FI - Já, rezident I, Resident
19:30 - dance performance - FI - Robert Praxmarer & Reinhold Bidner & Yasmine Hugonnet: 1D_ENTITY [Identity]
19:50 - intervence intervention - FI - Silver & Hanne Rivrud: Intrigue
20:00 - audiovizuální performance live audiovisual improvisation - FI - Stéphane Kyles & Michal Mariánek

Pátek 09.11.2007
09:30 - 10:00 - původní přednáška plenary lecture - ML - Roger F. Malina - Limits of Cognition: Artists in the Dark Universe
10:05 - 12:00 - panel - ML - Inner & Outer Spaces
10:05 - 12:00 - panel - ML - Creative Autonomy
10:00 - 18:00 - výstava exhibition - MK - Bod-Linie Vesmír Point-Line-Universe
10:00 - 20:00 - výstava exhibition - AS - TransGenesis; Umělci v laboratořích Artists in Labs
10:00 - 20:00 - výstava exhibition - AS - Web 2.0 Generation
10:00 - 20:00 - výstava exhibition - FI - Já, rezident I, Resident
10:00 - 21:00 - výstava exhibition - SB - Nebezpečná vzdálenost Unsafe Distance
13:30 - 14:00 - ůvodní přednáška plenary lecture - ML - Václav Cílek - Climate as the Last Wilderness
14:05 - 15:30 - panel - ML - Art & Climate
14:05 - 15:30 - panel - ML - Limits of Adaptation
15:30 - 16:00 - intervence intervention - ML - Silver & Hanne Rivrud: Intrigue
16:00 - 16:30 - ůvodní přednáška plenary lecture - ML - James Crutchfield & David Dunn - Insects, Trees, and Climate
16:35 - 18:00 - panel - ML - Eco Sonifications
16:35 - 18:00 - panel - ML - Visual Study of Culture, Nature & Universe
16:00 - 21:00 - výstava exhibition - CG - Blue Morph
17:30 - promítání screening - FI - The Best of Pepinieres I
17:30 - promítání screening - FI - Machinima Films
18:00 - performance - SB - Antony Hall: Recreation of BZ Reaction
19:00 - promítání screening - FI - Dangerous Liasons
21:00 - promítání screening - FI - Synken 

Sobota 10.11.2007
09:30 - 10:00 - úvodní přednáška plenary lecture - ML - Roy Ascott: Terror Incognito: Steps toward an Extremity of Mind
10:05 - 12:00 - panel - ML - Mind Reloaded
10:05 - 12:00 - panel - ML - Bodies & Devices
10:00 - 18:00 - výstava exhibition - MK - Bod-Linie Vesmír Point-Line-Universe
10:00 - 20:00 - výstava exhibition - FI - Já, rezident I, Resident
10:00 - 21:00 - výstava exhibition - SB - Nebezpečná vzdálenost Unsafe Distance
13:30 - 14:00 - úvodní přednáška plenary lecture - ML - Albert-László Barabási:The Architecture of Complexity
14:05 - 15:30 - panel - ML - Extending Memory, Expanding Life
14:05 - 15:30 - panel - ML - Inside & Outside: from Perception to Immunity
15:30 - 16:00 - intervence intervention - ML - Silver & Hanne Rivrud: Intrigue
16:05 - 18:00 - panel - ML - Challenging Arts and Sciences
16:00 - 21:00 - výstava exhibition - CG - Blue Morph
17:30 - promítání screening - FI - The Best of Pepinieres II
17:30 - promítání screening - FI - Dangerous Liasons
18:00 - vernisáž opening - GI - On Vampyroteuthis Infernalis
18:00 - intervence intervention - GI - Silver & Hanne Rivrud: Intrigue
18:00 - performance - SB - Antony Hall: Recreation of BZ Reaction
19:00 - promítání screening - FI - Soft Cinema
21:00 - live audiovisual performance - FI - Joachim Montessuis: Safe Distance Revisited 

Neděle 11.11.2007
10:00 - 18:00 - výstava exhibition - MK - Bod-Linie Vesmír Point-Line-Universe
11:00 - 18:00 - výstava exhibition - GI - On Vampyroteuthis Infernalis
10:00 - 20:00 - výstava exhibition - FI - Já, rezident I, Resident
10:00 - 21:00 - výstava exhibition - SB - Nebezpečná vzdálenost Unsafe Distance
16:00 - 21:00 - výstava exhibition - CG - Blue Morph
17:30 - promítání screening - FI - The Best of Pepinieres III
17:30 - promítání screening - FI - Machinima Films
18:00 - performance - SB - Antony Hall: Recreation of BZ Reaction
19:00 - promítání screening - FI - Dangerous Liasons 

po 11.11.2007
> 18.11.2007 - 10:00 - 18:00 - výstava exhibition - GI - On Vampyroteuthis Infernalis
> 25.11.2007 - 16:00 - 21:00 - výstava exhibition - CG - Blue Morph
> 27.11.2007 - 10:00 - 19:00 - výstava exhibition - FI - Já, rezident I, Resident
> 07.01.2008 - 10:00 - 18:00 - výstava exhibition - MK - Bod-Linie Vesmír Point-Line-Universe


PŘEHLED AKCÍ

Výstavy

05. - 09.11.2007
TRANSGENESIS: UMĚLCI V LABORATOŘÍCH ARTISTS IN LABS
Propojování genů umělecké a vědecké kreativity
Vystavující umělci: Linda Čihářová / Gabriela Jurkovičová / Martin Kermes / Pavel Kopřiva / Marta de Menezes / Martin Pouzar / Pavel Sterec / Lucie Svobodová / SYNTFAM (Andreas Schlegel, Vladimir Todorovic) / Petr Šourek
Kurátorky: Denisa Kera, Petra Vargová
Akademie věd ČR (Národní 3, Praha 1) 10:00 - 19:00 (pátek do 20:00)
Vernisáž 05.11.2007 18:00
Volný vstup 

05. - 09.11.2007
WEB 2.0 GENERATION
Spojení inovace, businessu a umění
Vystavující umělci: Jonah Brucker-Cohen & Mike Bennett, Thomas Gläser & Jens Franke, Salvatore Iaconesi, Kurt Margenau, Pash*, Jan Pfeiffer, PILEUS (Sho Hashimoto & Takashi Matsumoto), PLEIX, Angie Waller
Kurátoři Curators: Denisa Kera, Mahir Mustafa Yavuz, Radka Peterová
Akademie věd ČR Academy of Sciences (Národní 3, Praha 1) 10:00 - 19:00 (pátek Friday do until 20:00)
Vernisáž Opening reception: 05.11.2007 18:00
Volný vstup Free entry 

07.11.2007 - 07.01.2008
BOD-LINIE-VESMÍR
Frank J. Malina (1912–1981)
První retrospektiva průkopníka kinetismu 
Kurátor: Vít Havránek
Museum Kampa (U Sovových mlýnů 2, Praha 1) 10:00 - 18:00
Vernisáž : 07.11.2007 19:00
120 / 60 Kč (student) 

08. - 27.11.2007
JÁ, REZIDENT
Vystavující umělci: Teresa Almeida / Eduard Balaž - Urtica / Laura Beloff & Erich Berger & Martin Pichlmair / Thomas Cimolai & Giorgio Partesana / Takumi Endo / Antony Hall / Štěpán Kleník / Stéphane Kyles / Joerg Piringer
Kurátoři: Pavel Sedlák, Pavel Smetana
Francouzský institut (Štěpánská 35, Praha 1) 10:00 - 19:00
(od 12.11. PO-PÁ)
Vernisáž: 08.11.2007 19:00
50 / 25 Kč (student) 

08. - 11.11.2007
NEBEZPEČNÁ VZDÁLENOST
Vystavující umělci: Paul Adderley & Michael Young, Shawn Bailey & Jennifer Willet, Howard Boland & Laura Cinti (c-lab), Peter Cusack, Beatriz da Costa & Cina Hazegh & Kevin Ponto, Louis-Philippe Demers & Garry Stewart, Florian Grond & Claudia Robles, Antony Hall, Boo Chapple, Ewen Chardronnet & Spectral Investigations Collective (SIC) & RIXC Media Collective, Karen Ingham, Martin Kermes, Pavel Kopřiva, Kuda.org, Radim Labuda, Lukáš Machalický, Rachel Mayeri, Gordana Novakovic, Rob O'Neill, Andrea Polli, STELARC, Pavel Sterec & Aleš Čermák & Jan Trejbal, Paul Thomas & Kevin Raxworthy
Kuráor: Pavel Sedlák
Dům U Kamenného zvonu (Staroměstské náměstí 13, Praha 1) 10:00 - 21:00
80 / 40 Kč (student)

08 – 25.11.2007
BLUE MORPH
Victoria Vesna & James Gimzewski
Spojení umění a nanovědy
Galerie CIANT (Křížkovského 18, Praha 3) 16:00 - 21:00 (ST-NE WE-SU)
Volný vstup 

10. - 18.11.2007
ON VAMPYROTEUTHIS INFERNALIS
Homage to Vilém Flusser
Kurátor: Louis Bec
Goethe Institut (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1) 10:00 - 18:00
Vernisáž: 10.11.2007 18:00
Volný vstup 

28.11.2007 - 30.12.2007
ZOOSYSTEMATICIAN
Louis Bec
Hypotetické organismy
Galerie CIANT (Křížkovského 18, Praha 3) 16:00 - 21:00 (ST-NE WE-SU)
Volný vstup 

Performance
Pondělí 05.11.200718:30
THE GOLDEN DIONYSUS
Petr Šourek et al.
Akademie věd ČR (Národní 3, Praha 1) 

Čtvrtek 08.11.200719:30 (20 min.)
1D_ENTITY [Identity]
1n0ut: Robert Praxmarer & Reinhold Bidner with Yasmine Hugonnet
Francouzský institut (Štěpánská 35, Praha 1) 

Sobota 10.11.200721:00 (31 min.)
SAFE DISTANCE REVISITED
Joachim Montessuis
Audiovizuální performance pracující s nalezenou videonahrávkou dění v kabině bombardéru NATO před jeho pádem.
Francouzský institut (Štěpánská 35, Praha 1)
60 / 30 Kč (student) 

Pátek + sobota + neděle 09. + 10. + 11.11.2007 18:00 (180 min.)
RECREATION OF BZ REACTION
Antony Hall
Živý experiment
Dům U Kamenného zvonu (Staroměstské náměstí 13, Praha 1)
80 / 40 Kč (student)

Promítání
Francouzský institut (Štěpánská 35, Praha 1)
09.11.2007 17:00 / 10.11.2007 17:00 / 11.11.2007 17:00
THE BEST OF PEPINIERES I, II, III
Průřez video pracemi rezidentů (25 min.) 

09.11.2007 19:00 / 10.11.2007 17:30 / 11.11.2007 19:00
DANGEROUS LIASONS
Dokument z transgenové laboratoře Documentary film from transgenic lab (83 min.)
50 / 25 Kč (student) 

09.11.2007 17:30 / 11.11.2007 at 17:30
MACHINIMA FILMS
Filmy vytvářené uvnitř počítačových her (60 min.)
Kurátor Friedrich Kirschner
50 / 25 Kč (student) 

09.11.2007 21:00
SYNKEN
Hudební film Music film by Transforma & Chrise Douglase aka O.S.T (51 min.)
Uvádí Presented by XMAG & Shitkatapult
50 / 25 Kč (student) 

10.11.2007 19:00
SOFT SCIENCE
Videokuriozity vytvořené vědci a umělci (63 min.)
Kurátor Rachel Mayeri
50 / 25 Kč (student) 

Panel
Úterý 06.11.2007 17:00
FILANTROPIE 2.0 PHILANTHROPY 2.0
p2p charity, web 2.0 mikrofinancování a otevřené business modely p2p charities, web 2.0 microfinancing and open business
models
Kancelář OSN v Praze United Nations office (nám. Kinských 6, Praha 5)
Hosté Special guests: Michal Broža, Jiří Donát, Linda Hanyková, Marek Hrubec, Pavel Kohout, Shawn Smith, Roma Staněk,
Tom Williams, Moderátorky Moderators: Denisa Kera, Daniela Richterová 

Čtvrtek 08.11.2007 17:00
Čeští umělci ve vědeckých laboratořích 2007
Akademie věd ČR (Národní 3, Praha 1)
Panelová prezentace věnovaná pilotnímu projektu uměleckých stáží na vědeckých pracovištích. Moderuje Denisa Kera (v
češtině) 

Workshop
Čtvrtek 08.11.2007 16:00
Jára Cimrman on Google Map: How to mash your CV
Akademie věd ČR (Národní 3, Praha 1)
Pod vedením Lecturers: Rudolf Kreibich, Radka Peterová

Konference 
Čtvrtek + pátek + sobota 08. - 10.11.2007
MUTAMORPHOSIS
Nové výzvy pro umění a vědu
Městská knihovna (Mariánské náměstí 1, Praha 1) 9:00 - 18:00
Jazykem konference je angličtina
200 / 100 Kč (student) za jeden blok

Nenechte si ujít úvodní přednášky :
Čtvrtek 08.11.2007 09:30 - 10:00
Louis Bec - We Are Extremophiles
Čtvrtek 08.11.2007 13:30 - 14:00
Stelarc - Alternate Anatomical Architectures: Extruded, Empty and Absent Bodies
Čtvrtek 08.11.2007 16:00 - 16:30
Victoria Vesna & James Gimzewski - Blue Morph: Surges of Nanocellular Transformations
Pátek 09.11.2007 09:30 - 10:00
Roger F. Malina - Limits of Cognition: Artists in the Dark Universe
Pátek 09.11.2007 13:30 - 14:00
Václav Cílek - Climate as the Last Wilderness
Pátek 09.11.2007 16:00 - 16:30
James Crutchfield & David Dunn - Insects, Trees, and Climate: The Bioaocustic Ecology of Deforestation and Entomogenic Climate Change
Sobota 10.11. 2007 09:30 - 10:00
Roy Ascott - Terror Incognito: Steps toward an Extremity of Mind
Sobota 10.11. 2007 13:30 - 14:00
Albert-László Barabási - The Architecture of Complexity … a dalších 70 prezentací and 70 more presentations http://mutamorphosis.org 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>