Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ENERGIT + FERMÁTA

2007-06-11 19:42

ENERGIT ( 60tiny Ernouše ŠEDIVÉHO) + FERMÁTA (F.Frešo + Fero Girglák)

-------------

Skupina ENERGIT vznikla na konci roku 1972 po rozpadu FLAMENGA, odkud pochází dva ze z členů Energitu, a to Ivan Khunt (zpěv) a Jaroslav Erno Šedivý (bicí), ke kterým se připojil Luboš Andršt (kytara) a Vladimír Padrůněk (baskytara) - (Jazz Q Martina Kratochvíla a jiné...)

Po krátkém koncertním působení bylo v oficiálních kruzích opět rozhodnuto o osudu skupiny ENERGIT = ZÁKAZ DALŠÍCH HUDEBNÍCH VYSTOUPENÍ!

Následovala pak emigrace Erno Šedivého a Ivana Kunta a pronásledování zbylých členů skupiny. Další pokračování byl Energit Luboše Andršta v různých stylech a s různými muzikanty.

Po 33 letech zahrál poprvé ENERGIT v novém složení Luboš Andršt, Erno Šedivý, Guma Kulhánek, Honza Holeček na výročním koncertu v Roxy k uctění památky Ivana Khunta, Vládi Padrůňka a producenta Hynka Žalčíka.

Do budoucna můžeme očekávat více koncertů, a to nejen v naší republice, ale i v zahraničí.

--------------------------------------------

http://fermata.orcz.cz/

Motto: Sbor kdysi vznikl a je jen otázkou času,
kdy zanikne...

N ě c o m á l o z h i s t o r i e :
Základní umělecká škola v Moravské Třebové rozvijí a ovlivňuje hudebnost a estetické cítění dětí i dospělých v celém Moravskotřebovském regionu. Obory hudební, výtvarné i dramatické jsou každý rok zaplněny mladými posluchači, kteří si své dovednosti, vůli a cit dále zdokonalují v řadě oborů této školy. Jedním z nich je právě smíšený pěvecký sbor FERMÁTA, založený v roce 1995 panem učitelem Mgr. Luďkem Klimešem.
Pěvecký sbor se krátce po svém založení začal intenzivně podílet na společenském a duchovním životě ve městě i za jeho hranicemi. Kromě četných vystoupení na veřejnosti, vánočních a školních orchestrů, byl soubor pozván společně s orchestrem do rakouského Freistadtu nebo do partnerského města Moravské Třebové - holandského Vlaardingenu. Spolupráce se rozvijí i s německými kolegy z města Staufenberg, kde sbor Fermáta vystupoval v roce 2000 a na oplátku byli naši přátelé hostovat na Moravskotřebovských arkádách.
Od roku 2003 je sbor FERMÁTA veden jako samostatné občanské sdružení a od roku 2004 převzal dirigentskou taktovku zakládající člen sboru a toho času aktivní zpěvák
pan učitel Mgr. Antonín Havelka.

A j a k t o b y l o d o o p r a v d y . . . ? !
Jednoho jarního odpoledne LP 1997 seděli spolu v jedné nejmenované hospodě Luděk Klimeš a Tonda Evžen Havelka spolu s dalšími kumpány a po několika dobře vychlazených desítkách se zrodil skvělý nápad, rozšířit již existující dětský sbor toho času beze jména na smíšený pěvecký sbor dospěláků s příznačným názvem FERMÁTA

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>