Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

EMISE2 + The RULERS of the UNIVERSE + DIVNÁ PÁRTY (SK)

2008-05-19 14:52

EMISE2

předkapely The Rulers of the Universe (Praha) a Divná párty (SK)

---------------------

www.emise2.cz

„Třígenerační“ sešlost pod názvem Emise 2 oživuje prastarý repertoár věhlasné severočeské legendy Emise, která hrála v letech 1979-1983.

Kmenovou dvojicí jsou původní členové staré Emise, dlouhá léta „pražáci“, i když původem severočeši (zakladatel skupiny Petr Kadlček – dříve bicí, nyní kytara a později příchozí klávesista Daniel Andel), kteří s „bigbítem“ začínali už začátkem sedmdesátých let. Další dvojice muzikantů je o půl generace mladší a emisácký fenomén je zasáhl jako teplické ...náctileté rockery (basák Jakub Fojtík a bubeník Daniel Hafo Haftstein). Poslední dvojice je dívčí. Dvě mladé zpěvačky, které v dobách původní Emise nebyly ještě na světě (Diana Anaid z Prahy a plzeňský objev Monika Milcová) znamenají největší překvapení v pojetí Emise 2, kde všechny původně mužské písně dostávají nečekaně jiný - ženský rozměr.

Jinak se ale nová kapela drží starého repertoáru a dostatečně ctí původní písničky, kterých bylo téměř šedesát. Pro svůj současný koncert si Emise 2 vybrala ty nejodolnější, které během čtvrtstoletí nejhouževnatěji potvrzovaly životaschopnost a určitou nadčasovost (a nedaly spát i dalším kapelám, jako Hever, Natural aj.)

A tak, když je sama kapela „třígenerační“, je celkem logické, že její hutné, řízné a někdy až trochu „crazy“ písničky se líbí publiku s obrovským věkovým rozptylem.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>