Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

EKG – O Lásce a purpuře

2008-11-25 12:43

Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše. Hosté: Daniel Kaifer, Vojtěch Kovařík, Ježíš Nazaretský, Jiří Suchý, Hynek Trojánek a další. Zpívá Barbora Hrzánová a Condurango.

Literárně hudební šou EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše bude v úterý 2. prosince věnovaná Lásce a purpuře. Autoři si do pražského Divadla Archa pozvali fotografa a básníka Daniela Kaifera, výzkumného pracovníka Vojtěcha Kovaříka, Božího Syna Ježíše Nazaretského, herce a spisovatele Jiřího Suchého, spisovatele Hynka Trojánka a další. Zpívat bude Barbora Hrzánová se svou vzácně vystupující skupinou Condurango.

Protagonistů jsme se zeptali, proč právě purpura?
„Podívejte se, my si s Rudišem vždycky před Vánoci něco zapálíme. Nejradši purpuru. Už víme, co dělá, tušíme náladu, kterou vyvolává. Zpíváme si o ní písně. Věříme, že je to purpura, i když upřímně vzato netušíme, co to purpura je. Stejné je to s většinou dalších podstatných věcí v životě. Je čas vnést do toho pořádek.“ tvrdí Malijevský.

„Přesně tak. Zapálíme si a uvidíme,“ dodává Rudiš s tím, že si dlouho myslel, že purpura je také termín z meteorologie, něco jako červánky nebo kulový blesk.

O EKG

EKG je literárně hudební šou, kterou ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG volně navazuje na úspěšný kabaret Monoskop, který si od roku 2005 získal širokou oblibu inteligentního publika a na jehož scéně se vystřídalo množství známých i dosud neobjevených osobností české literatury a kultury vůbec.

EKG je dnes největší českou scénou zaměřenou na živou literaturu. Protagonisté udržují pořad na hranici mezi literárním čtením, hudebním večerem a divadelním kabaretem, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných českých spisovatelů.

Jaroslav Rudiš
Web - http://www.rudis.cz  
Myspace - http://www.myspace.com/jaroslavrudis  

Igor Malijevský

Web - http://www.malijevsky.com

ROZHLASOVÝ SPOT SI MŮŽETE POSLECHNOUT TADY.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>