Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TONY DUCHÁČEK & GARAGE + ECHT !

2007-06-11 19:42

ECHT! + TONY DUCHÁČEK & GARAGE

Z recenze - ECHT!:
Echt je pravděpodobně naše nejlepší rocková kapela. Oba přívlastky berte s patřičnou rezervou: jakékoliv absolutní nej je - nejen v hudbě - nutně silně relativní a ani s tím rockem to není tak úplně jasné, jak se na první poslech zdá; do hospodského šramlu Echtu se vejde ledacos včetně irských dupáren, punku, folku, rockabilly, country a trampských odrhovaček. No nekoukejte na mě jak zjara, je to tam a zdaleka to neříkám jen kvůli předělávce - mimochodem výtečné - Hudsonských šífů. Ozvěny českého undergroundu a nové vlny jsou samozřejmě všudypřítomné, stejně jako River of Shit a Walking on the Wild Side. Echt tak hodně svérázným způsobem spojuje hudbu dvou typicky českých subkultur, které si obvykle hrají (hrály) na svém písečku a za jeho hranice hledí (hleděly) se silnou nevraživostí.

Přijde mi už celkem zbytečné dál vychvalovat Malíkův neurvalý zpěv, skeptické texty, písničky a samotný zvuk kapely, poslechněte si to sami.

http://www.noise.cz/echt/

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

Skupinu založil pod původním názvem Garáž v roce 1979 baskytarista Ivo Pospíšil a v průběhu 80. let jí prošla celá řada muzikantů české nezávislé scény. Ve dvaaosmdesátém se objevili bubeník Tonda Pěnička a zpěvák Tony Ducháček, který vedle písní Lou Reeda, Velvet Underground a Iggyho Popa přinesl také své texty, které se rychle staly základem vlastní tvorby Garáže. Některé své skladby (včetně hitu Houby, známého spíše jako "Muchomůrky") skupině postoupil také Mejla Hlavsa z Plastic People, který v druhé půli 80. let s Garáží hostoval.

V roce 1992 Garáž vystupovala v klubech v New Yorku, Švýcarsku a Německu a na festivalech v Belgii a Francii, v roce 1993 předskakovala v Praze Iggy Popovi a o rok později uspěla s písničkou Berlin v hitparádě Radia France International a následně byla pozvána na přehlídku do Cannes. V posledních letech je Garage vedle vystoupení na celé řadě zdejších festivalů spolehlivým koncertním tahákem na českých, moravských i slovenských pódiích.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>