Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DROP DEAD FESTIVAL 2007

2007-10-18 18:29

DROP DEAD FESTIVAL 2007:
!!! The Largest Gothic Punk Festival In The World – Největší gothic-punkový festival na světě !!! 

Největší gothic-post punk-deathrockový festival na světě konečně přijíždí do Evropy!
Přání příznivců deathrocku a souvisejících žánrů byla po letech konečně vyslyšena – Drop Dead Festival, který se tradičně koná v USA, rozduní na přelomu října a listopadu 2007 Evropu. Drop Dead Festival je největší hudební událostí na světě, zaměřující se na oblast horror/postpunkové scény, kam patří mimo jiné gothic, punk, psychobilly a wave. Pro svou výjimečnou krásu a ideální polohu na hranici mezi západní a východní Evropou bylo za místo konání tohoto festivalu zvoleno hlavní město ČR Praha.
Drop Dead Festival s kořeny v New Yorku přitahuje příznivce z celého světa již po dobu pěti let. Festival pravidelně hostí více než 65 kapel a Djs ze všech koutů zeměkoule, představující jak nejtalentovanější nováčky, tak zavedené legendy hudebního undergroundu. Drop Dead také proslavil speciální doprovodný program, zahrnující například výstavu nejlepších punkových DIY bund, promítání dnes již kultovního snímku Forbidden Zone (doplněného o komentář režiséra Richarda Elfmana), nabídku produkce undergroundových umělců a společností s festivalovými slevami, velký bazar, a mnoho dalšího.
Ačkoliv je Drop Dead Festival mezinárodní události, unikátní lokalita letošního ročníku nabízí skvělou šanci ponořit se do hlubin místní současné hudby a umění. Festival začíná 31. října přehlídkou českých kapel v klubu 007, na kterou navazuje afterparty v klubu Swamp s úplně první pražskou Helloween party, kterou pořádá Gothic Pogo Party crew z německého Lipska. Mezi jednotlivými koncerty se budou moci návštěvníci festivalu na vlastní kůži přesvědčit, proč je Praha tak často označována za „nejkrásnější město na světě“. Všechna místa konání jsou umístěna v centru města, v objetí velkolepé architektury, právem ceněné po celém světě.
Od čtvrtka do soboty budou prostory klubu Rock Café hostit řadu postpunkových, wave a deathrockových kapel v čele se strhujícími vystoupeními opravdových legend, jako jsou Lene Lovich (UK), Sex Gang Children (UK), Norma Loy (France), Ausgang (UK), Charles de Goal (Francie) a v neposlední řadě exkluzivním znovuzrození skotské deathrockové formaceTwisted Nerve. Publiku se rovněž představí nové naděje scény - Miguel and The LIving Dead (Polsko), Naughty Zombies (Španělsko), Din Glorious (USA), Sixteen (USA), Joy Disaster (Francie), Cremaster (Německo), a mnoho dalších. Přímo naproti Rock Café se prostory klubu Vagón otevřou všem milovníkům horror punku a psychobilly. K vidění budou, kromě jiných, hvězdy psycho scény Klingonz (UK), Spellbound (Irsko), Death Halley Surfers (UK), němečtí průkopníci horror punku The Spook and Crimson Ghosts, rodáci z Los Angeles THe Deep Eynde a kanadští Nim Vind.
Víc než jen show – Drop Dead Festival je jedinečným kmenovým setkáním s mnoha doprovodnými aktivitami na skladě. Návštěvníci (mnozí z opačného konce světa) se celý rok těší na tuto oslavu alternativní hudby, a DDF je nezklame. Kromě vystoupení fantastických kapel se plánuje mnoho dalších akcí: celonoční možnost tance pod taktovkou mezinárodních postpunkových a deathrockových DJů, promítání filmů, setkání a seznámení s kapelami a jako volitelný bonus jednodenní výlet do slavné kutnohorské kostnice.
Deathrockové hnutí je charakteristické svou hudební vybíravostí a ohromujícím citem pro vizuálno, kombinující jenom to nejlepší a nejvíc vzrušující z undergroundové scény. Ochutnejte to, co vábí do svých osidel příznivce z celého světa na http://www.dropdeadfestival.com. Na viděnou v Praze na Drop Dead Festivalu!

LINE UP:

1. čt/thu - JELLOWASTE (Sludge Synth Punk, NJ/USA), DE TAZSOS (Psychobilly/Punk, PL), EJACULATION POST MORTEM (Psycho Punk Horror madness, SPAIN), CREEMASTER (German Punk with 80ies sound ), JOY DISASTER (Post Punk, FR), CURTAINS ( Great Post Punk- Psychobilly, Chicago/USA), MIGUEL AND THE LIVING DEAD (Undead Horror Punk/Surf Deathrock, PL)

2. pá/fri - VASOVIE (Post Punk , FR), MOLDIG (Post Punk, IT), CEMETERY GIRLS (Deathrock, FR), TWISTED NERVE (Classic Goth/Post Punk, SCOTLAND), AUSGANG (Classic Tribal Punk-Deathrock/Batcave Band, UK), RUBELLA BALLET (Goth/Anarcho, UK), SEX GANG CHILDREN (Goth/Batcave/Deathrock, UK)

3. so/sat - MARFA AND NE-AF (experimental weirdness), NAUGHTY ZOMBIES ( Crazy Horror Punk-Deathrock, SPAIN), SIXTEENS (Synth Punk, San Fransisco/USA), DIN GLORIOUS (Mutant Art Synth Punk, NYC/USA), ANTIWORLD (Horror Punk/Deathrock, USA), CHARLES DE GOAL (Post Punk/Wave pioneers, FR), NORMA LOY(one of the originators of Cold Wave Sound, Goth, FR), LENE LOVICH (Queen of Art New Wave UK / USA)

4. ne/sun - MONA MUR (One of the Classic Early Industrial /NDW Bands doing an industrial /Cabaret set), LAST DAYS OF JESUS (Deathrock/Batcave Heroes, SK), ANDI SEX GANG – with full band (Original set of ASG songs with full plugged in band)

+ afterparty DJs and Music related movies & videos every day in RockCabaret !!!

Více informací o akci a předprodeji na  www.dropdeadfestival.com, celodenní vstupenky: na celý festival 75 EURO / 2000CZK, čtvrtek 15 EURO / 500CZK, pátek 30 EURO / 800CZK, Sobota 30 EURO / 800CZK, Neděle 20 EURO / 400CZK

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>